Pierwszy interfejs 100 GE w routerze

0

Juniper Networks wprowadza na rynek kartę o przepustowości 100 gigabitów (100GE), która będzie dostarczana z routerami szkieletowymi T1600. Rozwiązanie to jest przeznaczone, m.in. do obsługi wirtualizacji i przetwarzania w chmurze.

Routery T1600 z interfejsami 100 GE zapewnią wydajność niezbędną do świadczenia takich usług, jak Long Term Evolution (LTE), oprogramowanie dzierżawione (SaaS), sieci dzierżawione (NaaS) czy transmisji wideo. Dzięki znaczącemu wzrostowi pojemności łączy, karta 100 GE umożliwi zmniejszenie liczby interfejsów, co przełoży się na uproszczenia topologii sieci i zwiększenie sprawności eksploatacyjnej.

Wprowadzone interfejsy 100 GE stanowią część większego rozwiązania, na które składają się routery szkieletowe T1600, Juniper Control System 1200 (mechanizmy sterujące) oraz TX Matrix Plus (system pozwalający na sprzęganie wielu routerów T1600 pod kontrolą JCS 1200 i ich sprzętową wirtualizację). Rozszerzenie tego rozwiązania o interfejsy 100 GE pomoże w lepszym wykorzystaniu możliwości wirtualizacji i konsolidacji zasobów informatycznych.

Juniper pokaże kartę interfejsu 100 GE podczas wystawy Interop Tokyo w tym tygodniu, a pierwszych wdrożeń produkcyjnych tych kart u klientów firma spodziewa się przed końcem 2009 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ