Pierwszy ekologiczny przełącznik w ofercie Allied Telesis

0

Allied Telesis wprowadza do sprzedaży energooszczędny przełącznik gigabitowy warstwy drugiej AT-9000/28 Layer 2 Gigabit Switch.

AT-9000/28 to pierwszy produkt z linii urządzeń o niskim poborze mocy ECO. W ciągu pięciu lat zużywa o 334 KWh mniej energii podczas typowej pracy z wykorzystaniem wszystkich portów w porównaniu z AT-9000/24 – poprzednim modelem, który zastępuje. AT-9000/28 jest przełącznikiem zarządzanym, wyposażonym w 24 miedziane porty GE i 4 aktywne, wielofunkcyjne gniazda GE/SFP.

Oszczędności energii osiągnięto, redukując liczbę komponentów przełącznika oraz wykorzystując układu krzemowy o małej geometrii i dużej gęstości. Poza tym po podłączeniu do sieci Ethernet urządzenie wykrywa długość przewodu i pobiera mniej energii w przypadku obsługi krótszych linii. Wbudowany zasilacz charakteryzuje się sprawnością na poziomie 83%, co redukuje ilość wytwarzanego ciepła. Interesującym rozwiązaniem jest przycisk ECO – po włączeniu tego trybu pracy urządzenie wyłącza diody LED oraz niewykorzystywane funkcje. Przykładowo, automatycznie wyłączane są nieużywane porty.

AT-9000/28 został wyposażony w pojedynczy, niewielki wewnętrzny wentylator na głównym chipsecie, dzięki czemu pracuje cicho i można go wykorzystywać w pomieszczeniach biurowych.

Ekologiczna strategia
Nowy przełącznik jest elementem szerszej, ekologicznej strategii. Allied Telesis zapoczątkował proces przeprojektowania swoich dotychczasowych produktów pod kątem redukcji zużycia energii. “Moda na ekologiczne urządzenia komputerowe przyjęła się, dlatego firmy przywiązują wagę do zmniejszania emisji związków węgla,” mówi Melvyn Wray, wiceprezes ds. marketingu, EMEA w Allied Telesis. Oprócz zgodności ze specyfikacją wydajności energii Energy Star wprowadzono wiele nowych rozwiązań, które wspólnie zmniejszają ilość energii zużywanej przez urządzenia z nowej linii ECO.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ