Pierwsze połączenie LTE w paśmie 800 MHz

0

Alcatel Lucent zrealizował pierwsze na świecie połączenie z transmisją danych przez sieć LTE w paśmie 800 MHz w zakresie „Europejskiej Dywidendy Cyfrowej”.

Producent zrealizował połączenie w centrum kompleksowych rozwiązań 4G/LTE w Stuttgarcie, w Niemczech. Podczas radiowej transmisji strumienia wideo wysokiej rozdzielczości wykorzystano komercyjną infrastrukturę Alcatel-Lucent i prototypy mobilnych terminali.

Producenci muszą jedynie czekać na decyzje regulacyjne udostępniające w Europie częstotliwości z zakresu EDD. Na przykład w Niemczech aukcja częstotliwości dotycząca pasma 800 MHz odbędzie się w drugim kwartale 2010 r. Pasmo okaże się przydatne podczas wprowadzania usług szerokopasmowego Internetu na obszarach pozamiejskich. Wdrożenie LTE w paśmie 800 MHz przynosi operatorom korzyści, ponieważ pokrycie obszarów pozamiejskich będzie wymagało mniejszej liczby obiektów, co zmniejszy ogólny wpływ sieci na środowisko oraz obniży koszt jej budowy. LTE w paśmie 800 MHz może być dopełnieniem wdrożeń systemu LTE w paśmie 2,6 GHz, na przykład w gęsto zabudowanym środowisku miejskim, w którym wymagane są mniejsze komórki.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ