Pierwsza komercyjna sieć LTE 1800 z kanałem 20MHz

0

LTE 1800MHz to pierwsza na świecie komercyjna sieć telekomunikacyjna w technologii LTE w zharmonizowanym paśmie 1800MHz uruchomiona w Polsce. Inwestycja jest realizowana przez Mobyland Sp. z o.o. przy współpracy z CenterNet S.A.

Sieć zbudowana w oparciu o technologię LTE jest znacznie szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce. Jej największe zalety w porównaniu z takimi technologiami, jak HSPA czy UMTS to minimalne opóźnienia oraz możliwość obsługi większej ilości użytkowników. Nowoczesna technologia pozwala na pobieranie danych z szybkością 153 Mbps, a docelowo do 326 Mbps, oraz wysyłanie danych z prędkością 48 Mbps, a docelowo do 86 Mbps.

Projekt „LTE 1800MHz” zostanie uruchomiony na wszystkich lokalizacjach, na których dotychczas funkcjonował GSM 1800, co oznacza, że sygnał będzie dostępny zarówno w aglomeracjach jak i mniejszych miejscowościach. – Jeszcze w sierpniu złożyliśmy w UKE 355 wniosków o pozwolenia radiowe, które najprawdopodobniej otrzymamy w dniu jutrzejszym. „Nasze plany na koniec 2010 roku zakładają, że liczba działających stacji wzrośnie do 700, dzięki czemu sieć LTE obejmie swoim zasięgiem ponad siedem milionów osób” – powiedział Adam Kuriański, Prezes CenterNet i Członek Zarządu Mobyland.

W następnych etapach sieć będzie rozbudowywana również w mniejszych miejscowościach. Rozwijana sieć zwiększy dostępność i jakość mobilnego Internetu, a technologia LTE umożliwi w pełni efektywne korzystanie z jego zasobów, a także wykreuje nowe potrzeby, m.in. błyskawiczne pobieranie dużych plików, oglądanie filmów w rozdzielczości full HD on-line, czy usługi interaktywne wzbogacone o dobrej jakości przesył wideo.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ