PBX Server Libra – nowy system Platana

0

Platan wprowadził do sprzedaży produkt PBX Server Libra. Zapewnia on kompleksową obsługę ruchu telefonicznego w firmach i instytucjach, liczących od kilkudziesięciu do kilkuset pracowników.

PBX Server Libra integruje technologie VoIP, GSM, cyfrowe (ISDN 2B+D, 30B+D) i analogowe. Wśród nowości jest m.in. wbudowane, wielokanałowe nagrywanie rozmów na kartach SD wraz z aplikacją Agent 002. Nadzór, zarządzanie oraz obsługa taryfikacji w PBX Serverze Libra odbywają się przez przeglądarkę internetową. Dzięki aplikacji Libra Web opartej o środowisko Java, Libra pracuje w dowolnym systemie operacyjnym.

Obsługę ruchu przychodzącego ułatwia Inteligentna Dystrybucja Ruchu. IDR umożliwia kierowanie rozmów przychodzących do grup pracowników według ustalonych kryteriów. W standardowym wyposażeniu PBX Servera Libra jest również poczta głosowa dla wszystkich użytkowników, 64 zapowiedzi głosowe oraz identyfikacja numerów CLIP.

Użytkownik, w ramach Programu Zarządzania Kosztami, otrzymuje narzędzia do rozliczania czasu i kosztów połączeń, ograniczania niepożądanych rozmów, automatycznego wyboru najtańszych operatorów. Nowym rozwiązaniem dla użytkowników korzystających z firmowych telefonów stacjonarnych jest Strefa Użytkownika – podgląd w przeglądarce internetowej historii własnych połączeń, aktywowanych w serwerze usług oraz dostęp do podręcznej pomocy.

PBX Server Libra może się składać z jednej lub dwóch niezależnych jednostek. Każda z jednostek obsługuje do 120 portów (obecnie łącznie do 240). Wkrótce planowane jest wprowadzenie obsługi czterech jednostek (do 480 portów). Dodatkowo do dyspozycji jest do 160 portów VoIP oraz system abonentów wirtualnych, oferujące łącznie obsługę nawet 1000 kont rozliczeniowych. Bezpieczeństwo pracy zwiększają: niezależne systemy zasilania rezerwowego oraz połączenie jednostek serwera światłowodem, zapewniające separację galwaniczną.

Cena PBX Servera Libra wynosi od 900 zł netto za jednostkę bazową ze sterownikiem. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją producenta.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ