Ożywienie na rynku PBX / IP PBX

0

Według danych MZA globalna sprzedaż systemów PBX/IP PBX w drugim kwartale bieżącego roku wzrosła o 16 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Producenci sprzedali 12,96 miliona linii, z czego 32 procent stanowiły linie IP.

Popyt na systemy PBX/IP PBX w poszczególnych częściach globu jest bardzo zróżnicowany. Rekordowe przyrosty miały miejsce w Europie Wschodniej, gdzie ilość sprzedanych linii w drugim kwartale była wyższa o 35 procent w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. W Ameryce Północnej sprzedaż wzrosła o 18 procent. Ale to wciąż daleko do wyników z 2008 roku, gdzie średnia sprzedaży kwartalnej przekraczała 3 miliony linii. Przyzwoity wynik zanotowano również w regionie Azja-Pacyfik, gdzie nastąpił 19 procentowy wzrost.

Liderem światowego rynku systemów PBX/IP PBX jest Avaya z 15 procentowym udziałem, drugie miejsce zajmuje Cisco kontrolujące 12 procent rynku, o jeden procent więcej niż Panasonic. Ta ostatnia firma przewodzi w światowym rankingu uwzględniającym sprzedaż systemów poniżej 100 linii, Panasonic posiada 16 procent udziału w tym segmencie rynku. Natomiast w zestawieniu obejmującym urządzenia powyżej 100 linii palma pierwszeństwa należy do Cisco z 24 procentowym udziałem.

Warto zwrócić uwagę na szybki przyrost linii IP. O Ile ogólny wzrost poziomu sprzedaży wyniósł 16 procent, o tyle w przypadku portów IP było to 27 procent. Adaptacja telefonii IP wśród mniejszych firm, sięgających po systemy do 100 linii wzrosła o 33 procent, natomiast powyżej 100 linii o 25 procent. Najwięcej systemów IP sprzedaje Cisco z 33 procentowym udziałem, następne miejsca zajmują Avaya i Nec, mające odpowiednio 21 i 10 procent udziału w rynku systemów IP.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ