Oszczędności w centrach danych

0

Juniper Networks wprowadza nowe rozwiązania infrastrukturalne do centrów danych, które mają usprawnić procesy konsolidacji zasobów, wirtualizacji serwerów i ograniczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Rozwiązania Juniper Networks Data Center Infrastructure Solutions mają uprościć strukturę sieci w centrach danych i, jak podaje producent, przynieść szereg korzyści: ograniczenie kosztów posiadania systemów nawet o 52 procent od strony nakładów inwestycyjnych i do 44 procent od strony kosztów zasilania, do 44 procent w wypadku chłodzenia i do 55 procent, jeżeli chodzi o powierzchnię zajmowaną przez szafy rackowe.

Potencjalne korzyści
Nowe rozwiązania mają cechować się prostotą, elastycznością i sprawnością. Uproszczeniu struktury sieci w centrach danych służą urządzenia z serii EX, MX i SRX, które pozwalają na konsolidację usług. Przełączniki rackowe z serii EX 4200 wyposażono w rozwiązanie Virtual Chassis i interfejsy o przepustowości 10 gigabitów. Pozwala to ograniczyć liczbę połączeń pomiędzy przełącznikami nawet o połowę.

Bramy usługowe Juniper Networks SRX dodatkowo konsolidują urządzenia zabezpieczające, występujące w sieciach starszej generacji w postaci odrębnych urządzeń specjalizowanych. Typowy system zabezpieczeń składający się dotychczas z ponad 12 oddzielnych urządzeń ochronnych można w tej chwili zredukować do jednej platformy SRX zajmującej mniej niż jedną trzecią miejsca w stojaku, a jednocześnie uzyskać kilkukrotnie większą wydajność.

Kolejny element, Juniper Networks Network and Security Manager (NSM), pozwala zwiększyć elastyczność systemu. W oparciu o oprogramowanie JUNOS klienci mogą zastąpić wiele sieciowych systemów operacyjnych jednym systemem obejmującym infrastrukturę kierowania i komutacji ruchu oraz usług sieciowych i automatyzującym działanie sieci, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych. Poza tym usługi techniczne Juniper J-Care działające w oparciu o Advanced Insight Solutions (AIS), powinny skrócić czas reakcji serwisu.

Prezentowane rozwiązania „scalają” warstwy sieci i konsolidują urządzenia, co pozwala na zwiększenie efektywności i usprawnienie zarządzania centrami danych. Przeprowadzona przez Juniper analiza rozbudowy typowego, średniej wielkości ośrodka przetwarzania danych do poziomu 3000 serwerów i 125 Gb/s ruchu wykazała, że zastosowanie Juniper Data Center Infrastructure Solutions mogłoby zmniejszyć liczbę szkieletowych urządzeń sieciowych aż pięciokrotnie.

Współpraca z partnerami i klientami
Rozwiązania Juniper do centrów danych powstają we współpracy z partnerem, firmą IBM, oraz klientami, m.in. AdvancedMD Software Inc., AOL, Commerce Bank i Laboratorium Neuroobrazowania (LONI) na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA).

Więcej informacji: www.juniper.net/datacenter.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ