Oszczędne zarządzanie ruchem mobilnym

0

Citrix poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii rozwiązania NetScaler T1000, które obniża koszty obsługi ruchu mobilnego oferując dostawcom usług platformę o dobrym współczynniku „cena-wydajność”.

Szybki wzrost ruchu mobilnego oraz rozbudowa sieci LTE i LTE Advanced zmieniły sieci komórkowe, a zwłaszcza model przesyłania szyfrowanego wideo i treści. Zmiana ta sprawiła duże problemy dostawcom usług próbującym zoptymalizować TCO strategicznych platform w ich infrastrukturze. Mobilne wideo jest największym obciążeniem dla sieci komórkowych, a jego wydajne dostarczanie jest ważnym wyróżnikiem na bardzo konkurencyjnym rynku usług mobilnych. Optymalizacja tego ruchu nabiera coraz większego znaczenia z perspektywy zwiększania wydajności sieci oraz zadowolenia użytkownika końcowego.

W tym zadaniu może pomóc NetScaler T1000, który łączy sterowanie ruchem rozpoznające potrzeby abonentów z równoważeniem obciążenia, usługami CGNAT oraz unikatową technologią identyfikacji i optymalizacji ruchu. To wszystko w ramach jednej platformy. NetScaler umożliwia modernizację poszczególnych elementów sieci w różnym tempie, a przy tym można wykorzystać go we wdrożeniach fizycznych, hybrydowych oraz w pełni zwirtualizowanych i kontenerowych, aby ułatwić przejście na wirtualizację funkcji sieciowych (NFV).

Ponadto ta nowa platforma obejmuje elastyczną architekturę do zarządzania różnymi rodzajami ruchu; większą wydajność, która zwiększa elastyczność operacyjną; większą efektywność dzięki wyższym wskaźnikom wykorzystania i konsolidacji infrastruktury; oraz niższe koszty TCO związane z utrzymaniem centrum danych i sieci.

Dodatkowymi zaletami platformy NetScaler T1000 z perspektywy dostawców usług są następujące możliwości:

  • Konsolidowanie wielu funkcji na jednej platformie. Pozwala operatorom uprościć wdrożenia S/Gi-LAN oraz ograniczyć złożoność i nieefektywność. Najbardziej użytecznym scenariuszem konsolidacji jest połączenie translacji adresów sieciowych klasy operatorskiej (carrier-grade network address translation, CGNAT), równoważenia obciążenia w płaszczyźnie danych oraz optymalizacji i kierowania ruchem.
  • Skalowanie mobilnych usług S/Gi-LAN. Pozwala operatorom skalować poziomo każdą funkcje sieciową, w tym równoważenie obciążenia, CGNAT, optymalizację oraz kierowanie ruchem w płaszczyźnie danych oraz usługi LTE DNS, SMPP, SIP i równoważenia obciążenia Diameter w płaszczyźnie kontrolnej.
  • Opcje skalowalności dostosowane do różnych rozmiarów sieci. NetScaler T1000 jest dostępny w wersjach o przepustowości od 20 Gb/s do 100 Gb/s oraz od 100 Gb/s do 160 Gb/s z opcją aktualizacji licencji w celu uzyskania wyższej przepustowości. Co więcej, łączenie urządzeń w klastry pozwala zwiększyć przepustowość nawet do 3,3 Tb/s.
  • Niższe koszty kapitałowe i operacyjne (CAPEX i OPEX). NetScaler T1000 znacznie obniża koszt za gigabit przepustowości, nawet do 1/3 w porównaniu z konkurencyjnymi platformami opartymi na układach ASIC. Operatorzy komórkowi mogą zastosować platformy NetScaler w swoich sieciach, aby obniżyć łączne koszty użytkowania (TCO).
  • Przejście na sieci zautomatyzowane i zwirtualizowane. NetScaler ma certyfikat zgodności z popularnymi dystrybucjami OpenStack, takimi jak Red Hat i Mirantis, i może być wdrożony jako fizyczna funkcja sieciowa (physical network function, PNF). Ponadto wirtualne kontrolery dostarczania aplikacji (ADC) NetScaler VPX mogą współistnieć z urządzeniami NetScaler PNF w sieci hybrydowej, eksponując te same wywołania API na użytek platform koordynacji NFV, dzięki czemu wszystkimi platformami NetScaler można zarządzać za pomocą jednego rozwiązania administracyjnego.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ