Oracle kupił firmę Corente

0

Firma Oracle poinformowała o przejęciu firmy Corente ― dostawcę technologii sieci konfigurowanych przez oprogramowanie (software-defined networking ― SDN), wykorzystywanych do obsługi sieci rozległych.

Oferowana przez firmę Corente platforma wirtualizacji sieci WAN konfigurowanych przez oprogramowanie przyspiesza wdrażanie aplikacji i usług opartych na modelu chmury, umożliwiając klientom udostępnianie globalnych sieci prywatnych oraz zarządzanie nimi w bezpieczny, scentralizowany i prosty sposób. Platforma Corente Cloud Services Exchange udostępnia aplikacje rozproszone przez różnego typu sieci, do dowolnego ośrodka na świecie, przez dowolną sieć IP, oraz zabezpiecza te aplikacje i zarządza nimi niezależnie od rodzaju przesyłu, dostępu, aplikacji i operatora.

Oczekuje się, że firmy Corente i Oracle będą razem dostarczać kompleksową ofertę technologii do wdrażania chmur opartych na rozwiązaniach SDN, które umożliwiają wirtualizację sieci LAN i WAN korporacyjnych centrów obliczeniowych. Technologie te pozwolą radykalnie przyspieszyć wdrażanie usług, a także zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw i ułatwić zarządzanie nią.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ