Operatorzy szukają stabilnych platform

0

Stabilność działania, wsparcie techniczne dostawcy oraz usługa generowania billingu – to zdaniem operatorów ISP, zapytanych przez Focus Telecom Polska na konferencji iNET-meeting, podstawowe czynniki świadczące o atrakcyjności platformy telekomunikacyjnej.

Na pytanie, co decyduje o atrakcyjności platformy operatorskiej, 23% z udzielonych odpowiedzi dotyczyło stabilności jej działania. Na drugim miejscu znalazło się wsparcie techniczne dostawcy platformy (17%), a na miejscu trzecim wskazana została usługa billingowa (14%). Na kolejnych pozycjach uplasowały się działania związane z numeracją (przenośność i jej rozgłaszanie), obsługa połączeń przychodzących i wychodzących, usługa fakturowania oraz punkt wymiany ruchu IP.

W oparciu o odpowiedzi na te pytania, widać, że operatorzy ISP w pierwszej kolejności patrzą na ofertę dostawców nie od strony funkcjonalnej ani finansowej, ale jakości i niezawodności – komentuje Monika Jóźwiak, Kierownik Sprzedaży Pośredniej Focus Telecom Polska. Zanim z platformy rozpoczną korzystanie abonenci, operatorzy muszą mieć pewność, że działa ona stabilnie, a w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych mogą liczyć na dostawcę usługi. Te wyniki potwierdzają również nasze obserwacje z codziennej współpracy z partnerami i resellerami, dla których stabilność działania platformy Focus Telecom Polska jest priorytetem – dodaje Jóźwiak.

Na pytanie o przydatny model rozliczeń z abonentem wdrożony na platformie, 55% udzielonych przez operatorów odpowiedzi dotyczyło modelu post-paid. Ten model daje operatorom większą swobodę przewidywania przychodów. Tym, którzy stawiają na obsługę klienta biznesowego, pozwala także uniknąć sytuacji, w której, np. środki na koncie abonenta kończą się w trakcie ważnego spotkania z kontrahentem – komentuje Jóźwiak.

Pytania dotyczące platformy telekomunikacyjnej Focus Telecom Polska zadał 50 operatorom obecnym na tegorocznej X konferencji iNET-meeting, na której firma zaprezentowała również nową, działającą w modelu chmury prywatnej, Platformę SIP Private Cloud.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ