Open Touch w chmurze

0

Alcatel-Lucent prezentuje nowe rozwiązania dla przedsiębiorstw oparte na przetwarzaniu w chmurze w odpowiedzi na zapotrzebowanie na ekonomiczną komunikację z wykorzystaniem smartfonów, tabletów i trendu BYOD.

Alcatel-Lucent wprowadza swój trzeci pakiet rozwiązań oparty na nowatorskiej architekturze OpenTouch dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw – OpenTouch Suite for Cloud. Umożliwi to przedsiębiorstwom zaspokojenie dużego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne w środowisku biznesowym, w którym rosnącego znaczenia nabierają smartfony i tablety oraz trend BYOD (Bring Your Own Device).

Nowa oferta obejmuje trzy różne rozwiązania: Enterprise Cloud (chmura dla przedsiębiorstw), Office Cloud (chmura dla biur) i Personal Cloud (chmura osobista). Pierwsze z nich, OpenTouch Enterprise Cloud, dostępne już dziś, pozwala operatorom, integratorom systemów i partnerom handlowym na oferowanie ujednoliconej komunikacji jako usługi (Unified Communication as a Service — UCaaS) umożliwiającej pracownikom współpracę on-line. Rozwiązanie OpenTouch Enterprise Cloud łączy w sobie bogate możliwości prowadzenia konwersacji multimedialnych realizowane za pośrednictwem architektury OpenTouch ze sprawdzonymi rozwiązaniami na bazie Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise, w tym telefonią, wideokonferencjami, komunikatorem, funkcją obecności i konferencjami oraz współpracą przez Internet. Pozwala to na bezproblemową współpracę za pośrednictwem chmury.

Jest to pakiet oprogramowania działający niezależnie od konkretnego sprzętu, w pełni zwirtualizowany, co ułatwia wdrażanie i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Jego architektura umożliwia wdrożenie całkowicie w chmurze lub jako nakładki na dotychczasową infrastrukturę telefoniczną w obiekcie klienta, przy minimalnych zakłóceniach w działaniu.

Pierwszymi trzema partnerami strategicznymi Alcatela-Lucenta przy wdrażaniu rozwiązania OpenTouch Enterprise Cloud są firmy Icon Voice Networks, LLC w Stanach Zjednoczonych, Switch Communications w Wielkiej Brytanii i UXC Connect w Australii.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ