OmniSwitch 10K – przełącznik ethernetowy dla przedsiębiorstw

0

Alcatel-Lucent wprowadził na rynek nową linię przełączników OmniSwitch 10K. Urządzenia są przeznaczone do pracy w dużych sieciach i centrach danych. Modułowa chassis w przełączniku to pierwsze rozwiązanie infrastrukturalne nowej generacji, w którym wykorzystano opracowaną przez Alcatela-Lucenta koncepcję sieci dostosowujących się do potrzeb aplikacji.

Przełącznik oferuje przepustowość 5,12 Tb/s, co w połączeniu z dużymi buforami na każdy port oraz mechanizmami QoS, pozwala to na obsługę intensywnego ruchu związanego z aplikacjami multimedialnymi o wysokich wymaganiach.

Przełącznik dostępny w kompaktowym chassis o wysokości 16U. Jedno urządzenie 12-slotowe udostępnia 256 portów 10GE. W przeciwieństwie do większości oferowanych przełączników, porty te są nieblokowalne. Oznacza to, że nawet przy pełnym obciążeniu wszystkich portów, nie występuje nadsubskrypcja – matryca przetwarza ruch bez opóźnień i ograniczeń w szybkości. Przełącznik jest także gotowy do współpracy z kartami 40G i 100G, w miarę ich wprowadzania do sprzedaży.

Wysoka gęstość portów oraz wydajność przełącznika pozwalają uprościć tradycyjną architekturę dużej sieci. Zamiast trzech warstw – szkieletowej, agregacji i dostępowej, po zastosowaniu OmniSwitch 10k można zrezygnować z warstwy agregacji. Eliminuje to konieczność zakupu dodatkowych urządzeń sieciowych oraz uproszcza zarządzanie siecią.

Producent zapewnia, że urządzenie charakteryzuje się dostępnością klasy operatorskiej 99,999%. Taki wynik został osiągnięty dzięki wielu rozwiązaniom na poziomie sprzętowym i oprogramowania. Kluczowe elementy urządzenia zostały zwielokrotnione. Matryce przetwarzające ruch mogą być instalowane od jednej do czterech w chassis. Większa liczba matryc nie tylko pozwala na regulację wydajności całego urządzenia, ale także stanowi zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z nich. Technologia MC-LAG (MultiChassis-Link Aggregation) polegająca na wirtualnym połączeniu oddzielnych, fizycznych urządzeń w jedno logiczne, pozwala na podłączanie innych przełączników i serwerów do sieci przy zastosowaniu dwóch niezależnych łączy, przy czym oba są aktywne.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ