Nowy UTM od Barracuda Networks na polskim rynku

0

Firma DAGMA, dystrybutor rozwiązań przeznaczonych do ochrony komputerów i sieci firmowych, wprowadziła do swojego portfolio serię nowych urządzeń UTM – Barracuda Firewall. Nowe rozwiązania łączą w jednym produkcie rozbudowane możliwości jakie daje firewall nowej generacji, ze skutecznością zaawansowanego filtra URL i elastycznością uzyskaną dzięki zastosowaniu chmury.

Barracuda Firewall to seria urządzeń UTM firewalli nowej generacji. Liczba reguł, które można ustalić za pomocą Barracada Firewall, jest tak duża, że możliwe jest takie skonfigurowanie ochrony sieci, aby np. umożliwić pracownikom korzystanie wyłącznie z funkcji głosowej Skype, zaś kierownictwu firmy również z funkcji video dla tej samej aplikacji.

Barracuda Firewall pozwala konfigurować i monitorować bezpieczeństwo chronionej sieci firmowej, bez względu na liczbę chronionych adresów IP. W ochronie pomaga również rozbudowany filtr URL, uzupełniony skanerem antywirusowym, który razem z filtrem URL działa z poziomu chmury.

Barracuda Firewall udostępnia dedykowanego klienta VPN, dostępnego dla urządzeń działających w oparciu o systemy Windows, Mac oraz Linux. Dodatkowo, w wypadku połączeń VPN typu client-to-site, możliwe jest skorzystanie z autorskiego protokołu TINA – w jednym tunelu VPN przesyłane jest wiele transportów (wiele odrębnych tuneli VPN). Dzięki temu w przypadku przerwania jednego z nich, ruch automatycznie zostaje przełączony na drugi transport, a tunel pozostaje nieprzerwany.

Sam protokół TINA był dostępny wcześniej wyłącznie w rozbudowanym rozwiązaniu firewallowym Barracuda NG Firewall, które adresowane jest do dużych firm z rozbudowaną infrastrukturą. Teraz TINA, dla połączeń client-to-site, dostępna będzie również w Barracuda Firewall – rozwiązaniu UTM, przeznaczonym dla małych i średnich firm.

Pełnię możliwości Barracuda Firewall uzupełniają funkcje kształtowania ruchu, własny serwer DHCP, czy proxy dla HTTP oraz SIP. Wszystkie rozwiązania Barracuda Firewall pozwalają na pracę w klastrze HA w trybie Active-Passive, a dwa najmniejsze urządzenia mają wbudowany Access Point dla sieci Wi-Fi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ