Nowy dwupasmowy punkt dostępu AC1200 z serii EDIMAX Pro

0

EDIMAX Technology wprowadza do oferty dwupasmowy punkt dostępu EDIMAX CAP 1200 zgodny ze standardami PoE i możliwością montażu na suficie. Urządzenie z serii EDIMAX Pro dedykowane jest do zastosowania w średnich i dużych biurach, lokalach użytkowych oraz hotelach, urzędach, szpitalach, uczelniach czy na powierzchniach handlowych.

Produkt EDIMAX jest zgodny z bezprzewodowym standardem 802.11ac. Pozwala na jednoczesne połączenie w obu pasmach: 2.4GHz (z prędkością do 300Mb/s) i 5GHz (z prędkością do 867Mb/s). Urządzenie wyposażone jest w anteny o dużym zysku energetycznym w obu pasmach, co wraz z możliwością regulacji mocy wyjściowej zapewnia niezawodny zasięg sieci bezprzewodowej. Ponadto CAP1200 obsługuje do 32 odrębnych sieci bezprzewodowych: po 16 w paśmie 2.4GHz i 5GHz.

Punkty dostępu CAP1200 obsługują do 100 użytkowników jednocześnie, a wbudowany serwer RADIUS umożliwia utworzenie do 256 kont oraz rozdzielenie ich na różne grupy. Dzięki zaawansowanej technologii zastosowanej w nowych punktach dostępu obszar najefektywniejszego działania urządzeń został poszerzony o około 150%, co zmniejsza liczbę martwych punktów, a roaming między punktami dostępu sprawia, że urządzenia bezprzewodowe pozostają cały czas połączone z siecią bezprzewodową.

EDIMAX CAP1200 wyposażony został w intuicyjny system centralnego zarządzania NMS dedykowany urządzeniom z serii EDIMAX Pro. System obsługiwany jest za pomocą przeglądarki internetowej i umożliwia konfigurację do 8 punktów dostępu, podgląd mapy, statystyk ruchu czy śledzenie listy aktywnych użytkowników. Dodatkowo system Edimax Pro NMS wykorzystuje architekturę AP Array, dzięki której możliwe jest zainstalowanie systemu na jednym urządzeniu i sterowanie ośmioma punktami dostępu EDIMAX Pro, co eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych kontrolerów.

Główne cechy EDIMAX CAP1200:

  • Jednoczesna dwupasmowa łączność bezprzewodowa: 2GHz i 5GHz;
  • Zgodność ze standardami 802.3at PoE i 802.3af PoE;
  • Obsługa do 100 użytkowników jednocześnie;
  • Wbudowany serwer RADIUS – do 256 kont użytkowników;
  • Do 32 sieci bezprzewodowych: 16 w paśmie 2.4GHz i 16 w paśmie 5GHz;
  • Roaming między punktami dostępu;
  • System NMS – centralne zarządzanie punktami dostępu.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ