Nowe zapory sieciowe VPN od 3Com

0

3Com przedstawił nowe zapory sieciowe H3C SecPath F-Series oraz H3C SecBlade VPN. Urządzenia mają certyfikaty ICSA Labs i są przeznaczone do stosowania na brzegu i w rdzeniu sieci, jak również w centrach danych.

Firewalle H3C SecPath F-Series oraz H3C SecBlade VPN to pierwsze produkty 3Com, które powstały jako część nowej strategii bezpieczeństwa, Secure Network Fabric. Jej celem jest stworzenie bezpiecznej sieci opartej o zunifikowane standardy bezpieczeństwa.

H3C SecPath F-Series i SecBlade VPN są zwirtualizowanymi firewallami, wyposażonymi w wielordzeniowe procesory z zestawem funkcji systemu operacyjnego H3C Comware. Rozwiązanie może być zarządzane z konsoli Intelligent Management Center (IMC).

Zapory H3C SecPath zapewniają przepustowość od 200 Mbps do 40 Gbps. SecPath F5000-A5, jako karta do modularnego przełącznika, zapewnia ochronę wielu połączeń 10 Gigabit Ethernet. Moduły H3C SecBlade dostosowane do obudów przełączników H3C Switch 9500E i H3C Switch 7500 E Ethernet oraz stackowalnych przełączników H3C Switch 5820 oferują od 6,5 Gbps do 8 Gbps przepustowości zapory na jeden segment.

Najważniejsze funkcje obejmują:

  • SPI (stateful packet inspection).
  • Tworzenie wirtualnych firewalli (niezależnych obszarów i zapór w obrębie tego samego fizycznego urządzenia). Umożliwia to bardziej precyzyjną ochronę niż w przypadku tradycyjnych zapór ogniowych i podział monitorowanego ruchu w sieci na strefy. Jest to sposób znaczącego uproszczenia sieci, który pozwala również na redukcję kosztów.
  • Filtrowanie komunikacji IPSec VPN.
  • Priorytetyzacja ruchu (QoS) w oparciu o politykę bezpieczeństwa firmy.
  • Blokowanie określonego ruchu w sieci, aplikacji takich jak Active-X i niektórych typów załączników e-mail.

Moduły H3C SecBlade VPN Firewall obecnie są dostępne z obudową7500E, a obudowy 5820 i 9500E zaplanowano na czwarty kwartał 2009. Cena serii SecPath F1000 zaczyna się poniżej 10 000 dolarów, a cena serii F5000-A5 poniżej 100 000 dolarów. Ceny modułów zapory SecBlade VPN Firewall rozpoczynają się od 25 000 dolarów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ