Nowe zagrożenia dla LAN

0

W ostatnim czasie kilka czynników fundamentalnie zmieniło sposoby wykorzystania sieci, dostępu do niej, a także administrowania. Nowa sytuacja to wyzwanie dla menedżerów IT oraz administratorów.

Badania wykonane przez Loudhouse Research wskazują na nowe zagrożenia w sieci LAN. Niektóre z nich mają podłoże ekonomiczne, inne wynikają z wprowadzania nowych modeli zatrudnienia. Kryzys powoduje, że dla wielu firm jedynym ratunkiem są fuzje. Przedsiębiorstwa łączą również swoje sieci, niestety często bardzo od siebie odmienne. Z kolei redukcja etatów powoduje, że pracownicy otrzymują coraz więcej zadań do wykonania, pełniąc w firmie kilka ról. W rezultacie potrzebują dostępu do różnych części sieci korporacyjnej, na dodatek w różnych godzinach. Sytuację komplikują nowe formy zatrudnienia, a zwłaszcza telepraca. Pracownicy wykonujący zadania w domu potrzebują zdalnego dostępu do sieci. Audyt sieci jest również utrudniony ze względu na mnożenie się urządzeń i aplikacji.

Większość menedżerów IT zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i zamierza podjąć odpowiednie przedsięwzięcia. Aż 72% ankietowanych wskazało na konieczność poprawy bezpieczeństwa sieci. Natomiast blisko 70% respondentów uważa, że wszelkie decyzje dotyczące innowacji biznesowych są podejmowane bez uwzględnienia ich wpływu na LAN. Badanie zostało przeprowadzone wśród 200 menedżerów IT, reprezentujących brytyjskie i amerykańskie przedsiębiorstwa, zatrudniające od 250 do 1000 pracowników.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ