Nowe Vigory od Drayteka

0

Vigor Switch P2260 i Vigor Switch G2240, najnowsze produkty DrayTek, to zarządzalne switche warstwy drugiej dla firm, które planują rozbudowę sieci Gigabit Ethernet o nowych użytkowników.

Urządzenie Vigor Switch G2240 wyposażono w 24 porty Gigabit Ethernet oraz 4 porty SFP, które umożliwiają podłączenie modułu mini GBIC (światłowód). Z kolei model Vigor Switch G2260 pozwala na korzystanie z 24 portów Fast Ethernet z PoE, 2 portów Gigabit Ethernet oraz 2 SFP.

Użycie protokołu 802.1x w obu urządzeniach oraz funkcjonalności IP MAC Binding w modelu Vigor Switch G2240 umożliwia kontrolę dostępu do sieci na podstawie uwierzytelniania użytkownika. Dodatkowo, oba Vigory pozwalają na tworzenie wielu grup w oparciu o VLAN’y portowe lub tagowane 802.1Q i 802.1Q-in-Q, a tym samym odizolowanie ruchu pomiędzy poszczególnymi użytkownikami w sieci.

Oba modele posiadają zaimplementowane protokoły STP i RSTP zapobiegające powstawaniu pętli, a także protokół GVRP przeznaczony do dynamicznego utrzymywania informacji VLAN. Na uwagę zasługuje także Port Trunking dla logicznego łączenia portów w celu osiągnięcia większych szybkości przesyłania danych oraz Port Mirror, który umożliwia monitorowanie ruchu poprzez kopiowanie danych z wybranych portów do portu zdefiniowanego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ