Nowe przełączniki D-Linka

0

D-Link zapowiada wprowadzenie na rynek trzeciej generacji przełączników SMART, wyposażonych w funkcje bezpieczeństwa oraz automatyczne funkcje przesyłania głosu.

Przełączniki D-Link SMART III z serii DES-1210 są wyposażone w 24 lub 48 portów 10/100 oraz 2 porty combo 1000Base-T/SFP i 2 porty 1000Base-T. Porty łączy nadrzędnych (uplink) umożliwiają połączenie z rdzeniem sieci oraz zapewniają połączenia do serwerów lub końcówek sieciowych. Agregacja kilku gigabitowych łączy uplink w jeden większy logiczny umożliwia stworzenie nadmiarowych i szybkich połączeń z farmą serwerów firmy.

Przełączniki SMART III z serii DES-1210 nie mają wentylatorów, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń biurowych. Brak wentylatorów zmniejsza także zużycie energii. Model DES-1210-28P jest wyposażony w funkcję zasilania przez Ethernet (PoE) z programowaniem na poszczególnych portach umożliwiającym wyłączenie zasilania w dowolnym porcie w czasie określonym przez administratora.

W celu ułatwienia obsługi i serwisu przełączniki DES-1210 zostały wyposażone w program SmartConsole Utility, który wykrywa przełączniki działające w tym samym segmencie sieci. Dzięki temu można wprowadzać ustawienia początkowe w wielu przełącznikach inteligentnych bez zmieniania adresów IP komputerów. Pozwala to w prosty sposób uaktualniać oprogramowanie jednocześnie w wielu urządzeniach.

Przełączniki z serii SMART III DES-1210 umożliwiają tworzenie list kontroli dostępu (ACL), która pozwala dopuszczać lub blokować ruch na podstawie adresów MAC lub IP. Ponadto wykorzystują mechanizm 802.1x w celu zablokowania dostępu do sieci nieuprawnionym użytkownikom.

Przełączniki oferują również funkcję Auto Voice VLAN. Umożliwia ona integrację z siecią w celu przesyłania głosu. Przełączniki mają funkcję gwarantowania jakości usług (QoS), działającą w oparciu o usługę Differentiated Services Code Point (DSCP). Pozwala ona dzielić transmisję głosu, danych i multicastu na różne poziomy, a następnie określać priorytety ruchu sieciowego i nasłuchu IGMP.

Przełączniki zostały wyposażone w technologię Loopback Detection (LBD), która zwiększa niezawodność środowiska LAN dzięki możliwości wykrywania pętli. Funkcja diagnozowania kabli ułatwia z kolei rozwiązywanie podstawowych problemów z połączeniami w warstwie fizycznej i upraszcza instalację urządzeń w sieci.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ