Nowa seria przełączników od NETGEAR

0

Przełączniki firmy NETGEAR – GS105 PE i JGS516PE zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy na co dzień wykorzystują wiele urządzeń wymagających połączenia z Internetem. Oba modele wspomagają optymalizację sieci oraz usprawniają jej działanie w firmach z sektora MSP.

Pierwszy z dostępnych na polskim rynku premierowych modeli to JGS516PE – 16-portowy switch przeznaczony do optymalizacji sieci lokalnej. Urządzenie wyposażone jest w 16 portów, zapewniających przepustowość do 2000 Mb/s. Zasilanie, wydajność sieci, a także obciążenie poszczególnych kanałów można monitorować dzięki wbudowanym diodom LED. JGS516PE obsługuje także technologię Link Aggregation (LAG), umożliwiającą jednoczesne podłączenie kilku kabli sieciowych. Switch JGS516PE posiada także opcję kontroli prewencyjnej, która wykrywa tworzące się w sieci pętle i zapobiega obniżeniu wydajności łącza.

Druga propozycja z linii ProSAFE to switch GS105PE. Pięcioportowy przełącznik przeznaczony jest dla małego biznesu. Połączenie sieci lokalnej dzięki zastosowaniu GS105PE jest do dziesięciu razy szybsze niż osiągane w standardzie Fast Ethernet. Liczba wbudowanych portów umożliwia transfer 10, 100, a nawet 1000Mb/s. Ponadto switch GS105PE pozwala na płynne przełączanie pomiędzy urządzeniami w standardzie Fast Ethernet i Gigabit w obrębie sieci. Dodatkową zaletą ułatwiającą obsługę switcha jest zastosowana w GS105PE technologia AutoUplink – rozwiązanie, które automatycznie dostosowuje porty urządzenia do dwóch najpopularniejszych typów okablowania.

Dzięki funkcji automatycznego wyłączania switch zużywa o 60 proc. mniej energii. Produkty z linii ProSAFE współpracują z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS i Linux. Do każdego produktu dołączony jest zestaw do umocowania na biurku lub ścianie.

Produkty NETGEAR z serii ProSAFE objęte są dożywotnią gwarancją producenta. Ich cena wynosi GS105PE – 239 PLN brutto PL a JGS516PE – 799 PLN brutto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ