Nowa mikroarchitektura Intela

0

Intel ujawnił szczegóły swojej najnowszej mikroarchitektury oraz, 14-nanometrowego procesu technologicznego. Połączenie tych dwóch technologii zapewni wysoką wydajność przy niskim zapotrzebowaniu na energię, co znajdzie zastosowanie w szerokim spektrum usług i produktów komputerowych – od infrastruktury dla chmury i Internetu rzeczy po urządzenia mobilne i komputery osobiste.

Intel ujawnił szczegóły mikroarchitektury procesora Intel Core M – pierwszego produktu wyprodukowanego w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Połączenie nowej mikroarchitektury i nowego procesu technologicznego zapoczątkuje falę innowacji i umożliwi powstawanie nowych rodzajów urządzeń, cieńszych i cichszych od obecnych. Architekci i projektanci Intela dokonali ponad dwukrotnego zmniejszenia współczynnika TDP w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji. Jednocześnie zachowali podobną wydajność i zwiększyli czas pracy na baterii.

Intel jako pierwszy na świecie zastosował 14-nanometrową technologię produkcji na skalę przemysłową. Wykorzystuje ona tranzystory Tri-gate (FinFET) drugiej generacji. 14-nanometrowa technologia Intela będzie używana do produkcji szerokiego wachlarza produktów o wysokiej wydajności i niskim zapotrzebowaniu na energię, takich jak serwery, PC czy urządzenia współtworzące Internet Rzeczy

Pierwsze urządzenia pracujące na procesorze Intel Core M trafią na półki w okresie świątecznym, a staną się szeroko dostępne w ofercie wiodących producentów OEM w pierwszej połowie 2015 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ