Nowa hybrydowa bramka sieciowa Blue Coat

0

Blue Coat Systems udoskonala swoje hybrydowe rozwiązanie Secure Web Gateway, które łączy urządzenia ProxySG i ProxyAV, zabezpieczenia oparte na serwerze wirtualnym (cloud-based) i funkcje ochrony zdalnych użytkowników.

Blue Coat Systems rozszerza hybrydowe rozwiązanie Secure Web Gateway o nowe urządzenia z serii Blue Coat ProxySG i ProxyAV, nowe internetowe zabezpieczenia w ramach usługi Blue Coat WebPulse oraz funkcje ochrony użytkowników zdalnych za pośrednictwem oprogramowania Blue Coat ProxyClient. Nowe elementy obejmują:

  • urządzenia z serii Blue Coat ProxySG 9000,
  • urządzenia z serii Blue Coat ProxyAV 1400 i 2400, które prowadzą skanowanie w tle, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem,
  • rozszerzony system ochrony przeciwko zagrożeniom sieciowym w postaci rodziny urządzeń ProxySG,
  • regulowana funkcja filtrowania dla oprogramowania Blue Coat ProxyClient,
  • dodatkowe zabezpieczenia przeciwko zagrożeniom internetowym wprowadzone do usługi Blue Coat WebPulse.

Rozwiązanie Blue Coat Secure Web Gateway to hybrydowy system łączący urządzenia ProxySG i ProxyAV z oprogramowaniem ProxyClient i usługą WebPulse opartą na serwerach wirtualnych. System pozwala na kontrolowanie zawartość stron WWW i dostarczanie na żądanie informacji o najnowszych zagrożeniach sieciowych.

Nowe urządzenia Blue Coat ProxySG 9000 oraz ProxyAV 1400 i 2400 łączą się ze współpracującą z nimi internetową usługą WebPulse, aby uzyskać informacje o zagrożeniach i bieżącym ruchu w sieci. ProxySG cechuje się pięciokrotnie wyższą wydajnością niż dotychczasowe rozwiązania tego typu. Dodatkowo urządzenia ProxySG 9000 przy optymalnej konfiguracji pozwalają na obsługę transferu na poziomie jednego gigabita na sekundę. Jedno urządzenie Blue Coat ProxySG jest teraz w stanie obsłużyć do 60 000 użytkowników.

Blue Coat uzupełnił usługę WebPulse o nowe zabezpieczenia, miedzy innymi regulowane analizatory skryptów, system wydzielania elementów systemu do bezpiecznego uruchamiania aplikacji (sandboxing), system integrowania ulepszeń zewnętrznych, mechanizm analizy maszynowej i narzędzia korelacji sieciowej, które dostarczają użytkownikom informacji pozwalających na ocenę nowych zagrożeń i niepowołanych treści sieciowych.

WebPulse prowadzi dynamiczną analizę poleceń URL i rozsyła informację o wykrytych zagrożeniach do ponad 62 milionów użytkowników na całym świecie. Nowa wersja oprogramowania wykorzystuje 16 technologii analizy zagrożeń.

Aby ograniczyć koszty operacyjne, w urządzeniach Blue Coat ProxySG 9000 zastosowano rozwiązania green IT. Bardziej wydajne zasilacze ograniczają zużycie energii na gigabit o 33%. Dodatkowo wentylatory wyposażone w czujniki automatycznie reagują na zmiany temperatury i dostosowują prędkość działania urządzeń do aktualnych potrzeb. Dzięki temu wentylatory nie działają przez cały czas na pełnych obrotach, co wpływa na oszczędność energii.

Rozwiązanie Blue Coat Secure Web Gateway obejmuje ochroną również użytkowników pracujących zdalnie i zapewnia dostęp do zabezpieczeń WebPulse bez dodatkowych kosztów, umożliwiając ochronę przed zagrożeniami sieciowymi bez konieczności corocznego odnawiania licencji. Dodatkowo Blue Coat rozszerza warunki umów serwisowych na nowe urządzenia ProxySG i ProxyAV, oferując opcje cztero- i pięcioletnie, zapewniając w ten sposób długotrwałą ochronę inwestycji swoich klientów.

Nowa seria Blue Coat Secure Web Gateway jest dostępna od listopada 2009 r. Ceny netto zaczynają się od 26 000 dolarów na AV1400, od 43 500 dolarów na AV2400 oraz od 50 000 na SG9000.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ