Nowa grupa od cloud computing

0

Open Group, konsorcjum przemysłowe tworzące standardy w dziedzinie oprogramowania, poinformowało o utworzeniu nowej komórki Cloud Work Group. Jej zadaniem będzie opracowanie mechanizmów ułatwiających efektywne i bezpieczne wdrażanie rozwiązań typu cloud computing.

W skład nowej grupy wchodzą dostawcy rozwiązań, m.in. IBM, Sun oraz potencjalni użytkownicy i finansowe, a także przedstawiciele organizacji rządowych Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W tym roku powstało już kilka organizacji promujących rozwiązania typu cloud computing. Przedstawiciele Open Group nie zamierzają powielać ich działalności. Nowa grupa chce się przede wszystkich skoncentrować na potrzebach przedsiębiorstw zamiast na detalach dotyczących technologii.

Cloud Work Group zajmie się poszukiwaniem metod pozwalających na efektywną współpracę pomiędzy usługodawcami, a usługobiorcami, niezależnie od ich wielkości oraz skali wdrożenia. Pierwszym zadaniem grupy ma być opublikowanie biznesowego scenariusza dla przedsiębiorstw wdrażających systemy typu cloud computing. W dużej mierze ma się on opierać na opiniach końcowych użytkowników, biorących udział w dyskusji na temat technologii podczas konferencji Open Group, która odbyła się w Toronto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ