Nowa generacja routerów Cisco ISR

0

Pięć lat po premierze routerów ISR Cisco wprowadza do sprzedaży drugą generację tych wielofunkcyjnych urządzeń.

Nowe routery Cisco ISR G2 oferują pięciokrotnie wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją tych routerów. Urządzenia są przygotowane do obsługi technologii wideo, zarówno od strony architektury, jak i nowych procesorów do przetwarzania cyfrowego sygnału wideo. Zaprezentowane urządzenia są pierwszym elementem nowej architektury Sieci bez granic (Borderless Networks). Zakładana ona, że firmy będą mogły oferować usługi i aplikacje wszystkim użytkownikom, w dowolnym miejscu, czasie i na każdym urządzeniu. Dzięki tej koncepcji ma także uprościć się proces zarządzania sieciami i ich rozbudowy.

Cisco ISR G2 to wielofunkcyjne routery. W jednym urządzeniu mieszczą się moduły, które umożliwiają dostarczanie wielu usług i aplikacji jednocześnie, na przykład biura wirtualnego, rozwiązań mobilnych, platform do współpracy oraz usług sieciowych, np. Cisco Telepresence, strumieniowa transmisja wideo oraz reklamy cyfrowe.

Jedną z najważniejszych nowości jest wirtualizacja aplikacji uruchamianych w routerze. Sprzęt zostaje oddzielony od oprogramowania, co pozwala na zdalne wdrażanie aplikacji i zarządzanie nim. Rozwiązanie zostało również wyposażone w mechanizm Services Ready Engine, który umożliwia firmom zdalne wdrażanie usług w oddziałach, bez zapewnienia kosztownej pomocy technicznej w każdym biurze. Moduł ISR G2 Services Module wyposażony w 1 TB pamięci masowej pozwala na wykorzystanie routera, m.in. jak centralnego elementu w systemach nadzoru wideo.

Routery ISR G2 mają wbudowaną technologię Cisco EnergyWise, która pozwala na automatyczne wyłączanie nieużywanych elementów infrastruktury sieciowej (poszczególnych portów, przełączników czy modułów samego routera) według ustalonego harmonogramu). To przekłada się na ograniczenie zużycia energii.

Wraz z routerami ISR G2 Cisco wprowadza architekturę sieci multimedialnej przedsiębiorstw (Enterprise Medianet Foundation Architecture), która pozwala na współpracę z wykorzystaniem treści multimedialnych i technologii HD. Nowe routery zawierają oprogramowanie Cisco IOS Release 15.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ