Nokia Networks testuje LTE do emisji telewizyjnej

0

Nokia Networks przeprowadziła testy technologii LTE w zakresie UHF, wykorzystując część częstotliwości 700 MHz w celu nadawania sygnału TV na obszarze 200 kilometrów kwadratowych.

Technologia LTE Broadcast zapewnia nowe źródła dochodów dla operatorów poprzez nadawanie sygnału telewizyjnego za pomocą istniejącej infrastruktury szerokopasmowej telefonii komórkowej. Abonenci będą mogli oglądać telewizję bez wpływu na plany taryfowe i niezależnie od obciążenia sieci. LTE Broadcast pozwala na korzystanie z usług kanałów niekodowanych lub kanałów płatnych, które mogą być odbierane przez kogokolwiek z odpowiednim urządzeniem podobnie do tradycyjnej emisji telewizyjnej. Nadawcy i dostawcy treści mogą rozszerzyć swój zasięg na klientów sieci mobilnych i wprowadzić wiele interaktywnych usług.

Obecne zastosowania dla szerokopasmowej sieci LTE skupiają się wokół dostarczania treści multimedialnych do zatłoczonych miejsc, takich jak stadiony czy hale koncertowe, przez ograniczony czas. Testy prowadzone w Monachium są pierwszą próbą zastosowania technologii w zakresie UHF, wykorzystując część częstotliwości 700 MHz w celu nadawania sygnału TV na znacznie większym terytorium.

Celem testu jest pokazanie, że technologia LTE może być wykorzystana do wsparcia i na dłuższą metę do zapewnienia innego rozwiązania w regionalnych standardach emisji telewizyjnych jak DVB-T w Europie.

Próby testowe, które rozpoczęły się na początku lipca w Monachium, wykorzystują rozwinięte oprogramowanie Multimedia Broadcast/Multicast Service (eMBMS) w stacjach bazowych Nokia Flexi Multiradio 10, które znajdują powszechne zastosowanie w sieciach LTE na całym świecie. Urządzenia Nokia LTE są wdrażane w czterech lokalizacjach bawarskiej firmy nadawczej, Bayerischer Rundfunk, w północnym Monachium. Lokalizacje są połączone ze sobą za pomocą wysokiej jakości optycznej sieci transportowej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ