NextiraOne zbuduje Data Center w Katowicach

0

NextiraOne Polska poinformowała o podpisaniu umowy z Parkiem Naukowo-Technologicznym „Euro-Centrum” w Katowicach na zaprojektowanie i zbudowanie Data Center.

Projekt jest częścią inwestycji pod nazwą „Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum – rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i został pozyskany przez NextiraOne w ramach postępowania przetargowego.

NextiraOne jest odpowiedzialna za budowę Data Center, wypełnionego najnowszymi technologiami IT, odpowiedzialnego za dostarczanie m.in. usług komunikacyjnych takich jak wideo, rozwiązania typu zdalny desktop (VDI) czy też przechowywanie i archiwizacja danych. NextiraOne dostarczy i zaimplementuje kompletną platformę sprzętową i programową dla działania wspomnianych usług oraz wielu innych. Ponadto w ramach umowy eksperci NextiraOne dostarczą i uruchomią system klimatyzacji precyzyjnej, generatory prądotwórcze, system UPS oraz system gaszenia gazem. Nad wszystkim będzie czuwać system sterowania i monitoringu zintegrowany z systemem BMS.

Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” oferuje specjalistyczne usługi badawczo-rozwojowe, doradcze i szkoleniowe z przeznaczeniem dla firm technologicznych działających w branży poszanowania energii i OZE.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ