Modułowa serwerownia od HP

0

HP zaprezentował najwydajniejsze modułowe centrum przetwarzania danych, które można wdrożyć w ciągu zaledwie 12 tygodni i do 75% taniej niż tradycyjny ośrodek obliczeniowy.

To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy muszą poradzić sobie ze starzejącą się infrastrukturą, ograniczoną ilością miejsca i dysponują mniejszym budżetem. Ponadto zapewnia im elastyczność na etapie planowania i wdrożenia. System HP EcoPOD sprawdza się przy budowie centrów przetwarzania danych, rozbudowie istniejących i przy centrach zapasowych lub jako tymczasowe rozwiązanie podczas modernizacji istniejącego ośrodka.

HP EcoPOD to kompaktowe rozwiązanie, które przekształca centrum przetwarzania danych o powierzchni ok. 1 000 m2 w modułową instalację, która zajmuje zaledwie jedną dziesiątą tej powierzchni. Oferuje tradycyjny model obsługi centrum przetwarzania danych, mieszcząc nawet 44 szafy ze sprzętem IT i ponad 4 400 serwerów. Dostęp do zainstalowanego sprzętu umożliwiają dwa zimne korytarze lub współużytkowany ciepły korytarz o szerokości 2,40 m , co ułatwia serwisowanie.

Technologia HP Adaptive Cooling, którą częściowo stworzyło laboratorium HP Labs (centralny ośrodek badawczo-rozwojowy HP), pozwala klientom uzyskać oszczędności na energi elektrycznej w zależności od obciążenia infrastruktury informatycznej, klimatu i przyjętych założeń. System automatycznie dostosuje parametry chłodzenia, bazując na pomiarach temperatury powietrza na zewnątrz.

Rozwiązanie HP EcoPOD obejmuje też system kontroli , który udostępnia wszechstronne narzędzia do zarządzania, automatyzacji i integracji. Zaawansowane możliwości dostępu zdalnego sprawiają, że rozwiązanie to jest proste w obsłudze i łatwe do zaprogramowania, umożliwia też połączenie z istniejącymi systemami kontroli i zarządzania budynków.

Z kolei HP POD-Works — to pierwsza na świecie linia montażowa przyspieszająca wdrażanie modułowych centrów przetwarzania danych, która udostępnia klientom w pełni zintegrowane, przetestowane wstępnie systemy HP EcoPOD w ciągu zaledwie 12 tygodni. W przypadku tradycyjnych centrów przetwarzania danych planowanie, budowa i wdrożenie ośrodka może potrwać dwa lata lub nawet dłużej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ