Mobilny moduł szerokopasmowy. Nie tylko dla laptopów

0

Ericsson, podczas konferencji Intel Developer Forum w San Francisco, zaprezentował mobilny moduł szerokopasmowy dedykowany dla laptopów i urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Moduł F5521gw wykorzystuje szybkość sieci HSPA Evolution i może pobierać dane z szybkością do 21 Mb/s i wysyłać z szybkością do 5,76 Mb/s.

Moduł F5521gw jest oparty na platformie modemowej małej mocy firmy ST-Ericsson. Ma wbudowane funkcje GPS i technologię Wake-on Wireless, która umożliwia zdalne uruchamianie komputera za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Wake-on Wireless pozwala na nawiązanie połączenia w czasie gdy urządzenie jest w stanie uśpienia, dzięki czemu oferuje nowatorskie funkcje, takie jak możliwość zdalnego „obudzenia” urządzenia, subskrypcja usług content push (publikowanie treści za pomocą technologii „push”) oraz odbieranie uaktualnień w dowolnym czasie. W połączeniu z technologią GPS umożliwia to łatwe wprowadzenie funkcji przydatnych dla przedsiębiorstw, takich jak zdalne zarządzanie, ochrona i śledzenie zasobów, nadzorowanie obszarów przez GPS i aktualizacja zabezpieczeń.

Ciekawą funkcją jest Quick Connect, która umożliwia wbudowanemu urządzeniu połączenie się z Internetem w ciągu niewielu sekund po wyjściu z trybu uśpienia, a więc daje użytkownikom poczucie, że są zawsze połączeni.

Mobilny moduł szerokopasmowy F5521gw współpracuje z najważniejszymi otwartymi systemami operacyjnymi. Będzie dostępny w sprzedaży na globalnym rynku w październiku tego roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ