Mi-Fi 2200 w ofercie Sprint Nextel

0

Sprint Nextel poinformował o wprowadzeniu do oferty mobilnego hotspotu Novatel Wireless Mi-Fi 2200. Urządzenie, jeśli znajdzie się w zasięgu sieci 3G, udostępnia szerokopasmowy Internet poprzez sieć Wi-Fi.

Sygnał Wi-Fi może być przesłany maksymalnie do pięciu urządzeń znajdujących się w promieniu kilku metrów od przenośnego hotspotu. Novatel Wireless MiFi 2200 nie wymaga zasilania zewnętrznego. Czas pracy akumulatorów wynosi 4 godziny podczas działania urządzenia i 40 godzin w trybie czuwania. Mi-Fi ma wbudowany modem 3G, co odróżnia produkt od innych, dostępnych na rynku mobilnych routerów.

Sprint widzi szerokie zastosowanie urządzenia zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. „Nasi klienci, aby uzyskać dostęp do szerokopasmowego mobilnego Internetu, potrzebować będą wyłącznie jednego urządzenia – MiFi 2200, które roześle sygnał do terminali kilku użytkowników. Właściciel dowolnego terminala z wbudowanym modułem Wi-Fi nie będzie musiał szukać hot spotu. To Mi-Fi 200 stworzy hot spot dla użytkownika” – tłumaczy Steve Elfman z firmy Sprint Nextel. Cena urządzenia dla abonentów, którzy podpiszą dwuletnią umowę z operatorem, będzie wynosić 100 dolarów. Jak na razie tylko dwaj operatorzy na świecie – Sprint Nextel oraz Verizon – wprowadzili do swojej oferty Mi-Fi 2200.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ