McAfee rozszerza możliwości systemów IPS

0

McAfee ogłosił wprowadzenie McAfee Full Spectrum Network Defense, nowych funkcjonalności w urządzeniach IPS, chroniących przed szkodliwym kodem oraz zapewniających integrację z innym i produktami firmy – McAfee Risk Advisor oraz McAfee TrustedSource.

Full Spectrum Network Defense to rozwiązanie do identyfikowania ruchu, użytkowników, treści i aplikacji, którego zadaniem jest ochrona sieci przed zagrożeniami. Rozwiązanie obejmuje poniższe funkcjonalności:

  • Ochrona przed szkodliwym kodem w czasie rzeczywistym – z urządzeniami IPS zintegrowano technologię Artemis oraz system globalnego zbierania informacji o nowych zagrożeń. Umożliwia to systemem IPS wykrywanie zagrożeń typu „0 day”.
  • Integracja z McAfee Risk Advisor – na podstawie analizy stanu komputerów użytkowników narzędzie to umożliwia administratorom identyfikowanie systemów, które mogą być podatne na właśnie przeprowadzany atak. Umożliwia to wdrożenie dodatkowych zabezpieczeń chroniących te maszyny do czasu załatania luk.
  • Integracja z McAfee TrustedSource – jest to narzędzie do badania reputacji stron internetowych, które umożliwia administratorom wgląd w czasie rzeczywistym w treść i źródło ataku.

Integracja z technologią Artemis, opartą na przetwarzaniu w chmurze (tą samą, która jest wykorzystywana w produktach antywirusowych McAfee), pozwala systemom IPS na szybkie (w ciągu milisekund, jak przekonuj producent) reagowanie na nowe zagrożenia wykrywane w przepływających danych – i np. zablokowanie transmisji podejrzanego pliku jeszcze zanim się ona zakończy.

Globalny system zbierania informacji o zagrożeniach McAfee Global Threat Intelligence wykorzystuje 50 mln węzłów w firmach i 100 mln węzłów konsumenckich na całym świecie, a także zgłoszenia z laboratorium badającego 50 tys. próbek szkodliwego oprogramowania dziennie, zgłoszenia z laboratorium analizy podatności, wyniki analizy bezpieczeństwa 10 mld wiadomości e-mail dziennie i 10 mln alertów bezpieczeństwa zgłaszanych przez IPS-y firmy McAfee, a także danych z analizy bezpieczeństwa 25 mln witryn internetowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ