Mała stabilizacja na rynku serwerów

0

Światowy rynek serwerów lekko odbija się od dna. Jak wynika z danych Gartnera, sprzedaż w trzecim kwartale była wyższa od tej odnotowanej w drugim kwartale. Niemniej w porównaniu z poprzednim rokiem poziom sprzedaży wciąż jest niższy.

W trzecim kwartale bieżącego roku na świecie sprzedano 1,92 milionów serwerów o łącznej wartości 10 miliardów dolarów. Liczby na tle danych ubiegłorocznych prezentują się blado. Wartość sprzedaży była niższa o 15,5 %, a liczba sprzedanych urządzeń zmalała o 17,1 %. O wiele lepiej wypada porównanie z drugim kwartałem bieżącego roku. W ujęciu wartościowym odnotowano 10,2-procentowy wzrost sprzedaży, a w ilościowym nastąpił skok o 13,8 %. Wyniki te mogą świadczyć o oznakach stabilizacji na rynku serwerów.

Najwięcej urządzeń w trzecim kwartale sprzedało HP – 616 tysięcy, co dało firmie 32- procentowy udział w rynku. Natomiast najwyższymi przychodami może pochwalić się IBM, wartość sprzedanych serwerów wyniosła 3,4 miliarda dolarów, co oznacza blisko 32-procentowy udział w globalnym rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ