LTE i smarfony napędzają ruch danych w sieciach

0

Według najnowszego Mobility Report – raportu firmy Ericsson na temat usług mobilnych, w Europie Środkowo-Wschodniej przybyło w ciągu roku 10 mln abonentów. Z danych wynika, że na 100 mieszkańców naszego regionu przypadają 132 subskrypcje.

Na świecie liczba subskrypcji mobilnych wzrosła rok do roku o około 8 proc. W tym czasie, subskrybcje w obszarze mobilnych usług szerokopasmowych rosły jeszcze szybciej, notując wzrost o 45 proc. do 1,7 mld. Jak wynika z raportu firmy Ericsson, na świecie rośnie nie tylko liczba subskrypcji, ale również średnia ilość transferu danych przypadających na subskrybenta. Wzrost sprzedaży smartfonów przyczynia się walnie do zwiększenia przepływu danych. Jak podaje Mobility Report w pierwszym kwartale 2013 roku połowa sprzedanych telefonów komórkowych na świecie była smartfonami. Raport wskazuje również, że liczba subskrypcji LTE rośnie w szybszym tempie niż wynikało z wcześniejszych prognoz. Firma Ericsson prognozuje, że w 2018 roku roku na świecie będzie 2 mld subskrypcji mobilnych LTE. Wpłynie to na spadek liczby osób korzystających z technologii GSM/EDGE po roku 2013.


Udział technologii w różnych regionach (2012)

Według raportu firmy Ericsson, w Europie Śodkowo-Wschodniej widać znaczny wzrost w liczbie subskrypcji HSPA, choć wciąż dominującą technologią jest GSM/EDGE. Technologia LTE pojawi się na najbardziej zurbanizowanych obszarach i w 2018 roku będzie drugą najpopularniejszą w regionie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ