Łatwiejsze i skuteczniejsze zarządzanie tożsamością

0

Firma NetIQ udostępniła Identity Manager 4.5, najnowszą wersję oprogramowania do zarządzania tożsamością i dostępem do zasobów. Wobec coraz większego udziału informatyki w procesach biznesowych, prawidłowe zarządzanie tożsamością użytkowników ma coraz większy wpływ na określenie odpowiednich proporcji między bezpieczeństwem i wygodą korzystania ze wszechobecnych rozwiązań informatycznych.

NetIQ Identity Manager 4.5 daje kierownictwu firmy możliwość właściwej oceny wniosków o dostęp do zasobów – bez zbędnych opóźnień niekorzystnie wpływających na działanie firmy – oraz przydzielania i odbierania dostępów do zasobów nawet w najbardziej złożonych środowiskach.

NetIQ Identity Manager 4.5 to rozwinięcie technologii do automatyzacji procesów zarządzania tożsamością i dostępem do zasobów. Zmniejsza pracochłonność obsługi wniosków, ułatwiając użytkownikom dostęp do aplikacji zwiększających produktywność, a jednocześnie zmniejsza ryzyko przydzielania nadmiernych uprawnień. Do nowości w wersji NetIQ Identity Manager 4.5 należą:

– Nowy interfejs użytkownika biznesowego – Opracowany z myślą o użytkownikach biznesowych intuicyjny mechanizm zgłaszania i zatwierdzania wniosków o dostęp do zasobów.
– Moduł „Role and Resource Catalog Administrator” – wyposażony w interfejs umożliwiający analitykom biznesowym zarządzanie rolami i zasobami.
– Mobile Approvals – Aplikacja umożliwiająca zdalne zatwierdzanie wniosków za pomocą urządzeń mobilnych.
– Permission Collection and Reconciliation Service – Mechanizm automatyzujący zarządzanie pozwoleniami w dołączonych systemach w celu utrzymania dostępnych zasobów w katalogu.

NetIQ Identity Manager 4.5 jest już dostępny w cenach katalogowych od 58 euro za użytkownika.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ