Korporacyjne firewalle – magiczne kwadranty Gartnera

0

Gartner opublikował raport magiczne kwadranty dotyczący runku korporacyjnych firewalli. Analitycy zwracają uwagę, że ten rynek wszedł w nowy okres rozwoju w efekcie pojawiania się coraz bardziej zaawansowanych i ukierunkowanych na konkretne cele zagrożeń, wirtualizacji oraz zmian w procesach biznesowych.

Rynek korporacyjnych zapór sieciowych jest jednym z największych i najbardziej dojrzałych wśród rynków bezpieczeństwa – w 2008 roku sprzedaż wyniosła 5,7 miliarda dolarów. Działają na nim producenci z dopracowanymi rozwiązaniami. W kwadrancie liderów znalazły się dwie firmy: Juniper i Check Point. Gartner oceniał dostawców pod względem kompletności i potencjału do realizacji wizji na rynku.

Autorzy raporty zwracają uwagę na kilka czynników, które mogą spowodować zmianę układu sił na tym stabilnym rynku. Cloud computing może spowodować, że część korporacji przeniesie swoje zabezpieczenia do chmury operatora. Wirtualizacja doprowadzi do wirtualizacji części zabezpieczeń, choć większość firewalli wciąż będzie miała formę sprzętową. Globalizacja – geograficzna lokalizacja ma coraz większe znaczenie, ponieważ coraz wartościowsza staje się obecność lokalnego wsparcia technicznego, a źródła zagrożeń są bardziej zregionalizowane.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ