Konwergentna infrastruktura od HP

0

HP zaprezentował architekturę HP Converged Infrastructure oraz powiązane z nią usługi i narzędzia. Nowa oferta ma umożliwić tworzenie bardziej elastycznych środowisk IT i wspieranie innowacji biznesowych w działach IT.

Architektura HP Converged Infrastructure umożliwia tworzenie centrów przetwarzania danych, które pozwolą skoncentrować się na wprowadzaniu innowacji biznesowych. Kluczem do tego ma być ujednolicenie zarządzania infrastrukturą i integracja istniejących, niepowiązanych dotąd zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i rozwiązań sieciowych. W ten sposób powstanie wirtualne, zautomatyzowane środowisko IT. Dzięki ujednoliceniu zarządzania wszystkie zasoby stają się częścią jednej puli, którą można dostosowywać do potrzeb biznesowych i aplikacji oraz bieżącego obciążenia. Wirtualna pula zasobów ma umożliwić lepsze wykorzystanie serwerów, pamięci masowych i sieci.

HP Converged Infrastructure ma też uprościć infrastrukturę IT, m.in. za sprawą technologii HP FlexFabric, która konsoliduje różne protokoły. Łączy ona serwery i pamięci masowe w jednej wirtualnej infrastrukturze sieciowej – od brzegu po rdzeń sieci.

Z kolei technologia HP Data Center Smart Grid ma sprawić, żeby infrastruktura była bardziej energooszczędna. Umożliwia monitorowanie i kontrolowanie zużycie energii w czasie rzeczywistym oraz opracowanie strategii zużycia energii na podstawie zebranych danych.

Przykładem konwergentnej infrastruktury jest HP BladeSystem Matrix, rozwiązanie integrujące serwery, pamięć masową i sieć.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ