Klimatyzacja precyzyjna dostosowana do obciążenia

0

Liebert CRV firmy Emerson Network Power zabezpiecza serwerownie małych i średnich firm, obniża pobór energii i upraszcza infrastrukturę chłodzenia.

Nowe urządzenie do klimatyzacji precyzyjnej montowane pomiędzy szafami przeznaczone jest do chłodzenia serwerowni i centrum danych o powierzchni od 10 do 100 m2. Dzięki łatwej integracji w konfiguracjach sprzętowych obejmujących od 1 do 30 szaf dostosowuje zużycie energii do rzeczywistych potrzeb infrastruktury.

Liebert CRV instalowany w konfiguracji „strefa gorąca – strefa zimna” pobiera powietrze ze strefy gorącej, filtruje je, schładza, a następnie dostarcza do strefy zimna znajdującej się z przodu serwerów lub innych urządzeń IT. Schłodzone powietrze może być za pośrednictwem wbudowanych, regulowanych dyfuzorów kierowane do lewej, prawej lub obu części urządzenia w zależności od potrzeb.

Parametry Liebert CRV można dostosować do obciążenia: moc chłodzenia, a także zużycie energii są adekwatne do faktycznego zapotrzebowania serwerów. Za pomocą zintegrowanego oprogramowania Liebert iCOM i czujników temperatury zainstalowanych w szafach Liebert CRV monitoruje obciążenie cieplne generowane przez sprzęt IT i automatycznie dostosowuje swoje działanie, oferując wymaganą moc chłodzenia. Przełączane elektronicznie wentylatory i technologia Digital Scroll, sterowane przez oprogramowanie Liebert iCOM, modulują natężenie przepływu powietrza i moc sprężarki, dopasowując je do faktycznego zapotrzebowania infrastruktury obliczeniowej.

Urządzenie przeznaczone jest dla serwerów pracujących w serwerowniach i centrach danych małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat chłodzenia i pasuje do każdej konfiguracji serwerowni wymaganej przez administratorów systemów. Może pracować jako pojedyncze rozwiązanie chłodzenia w typowych środowiskach przetwarzania danych lub w większych centrach danych do eliminacji gorących stref, powstających np. na skutek wdrożenia rozwiązań o wysokiej gęstości.

Liebert CRV jest dostępny w modelach o mocy od 23 kW do 37 kW (w przypadku wersji z bezpośrednim odparowaniem) i 40 kW (w przypadku wersji z wodą lodową).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ