Jest zgoda na fuzję Suna i Oracle’a

0

Komisja Europejska finalnie zgodziła się na bezwarunkowe przejęcie firmy Sun Microsystems przez Oracle’a. Na podobną zgodę firmy oczekują jeszcze od Chin i Rosji.

Przejęcie Suna przez Oracle’a 20 kwietnia 2009 r. to niewątpliwie najważniejsza transakcja ubiegłego roku, po wielu spekulacjach, czy Suna przypadkiem nie kupi IBM. Wartość tej fuzji to 7,4 mld USD. Firmy Sun i Oracle były partnerami przez ponad 20 lat i wzajemnie wykorzystywały swoje rozwiązania. Obok sprzętu produkowanego przez Sun, firma Oracle miała na oku przede wszystkim dwie technologie – Java i Solaris.

Do tej pory nie doczekaliśmy się oficjalnych komunikatów traktujących o tym, jak potoczą się losy oferowanego przez Sun sprzętu – serwerów, pamięci masowych i terminali. To się zmieni 27 stycznia br. – w centrali Oracle’a (Redwood Shores, Kalifornia) odbędzie się całodniowa (transmitowana przez Internet) konferencja dla klientów, partnerów, prasy i analityków, podczas której szefowie firm Sun i Oracle zaprezentują strategię dla połączonych firm, roadmapy produktowe i nakreślą potencjalne korzyści dla klientów płynące z połączonej oferty obu firm. Szczegóły są dostępne na stronie www.oracle.com/sun.

Oracle w krótkim oświadczeniu dla dotychczasowych klientów Suna ujawnił podstawowe elementy nowoprzyjętej strategii. Firma deklaruje, że planuje wydawać więcej pieniędzy niż Sun do tej pory na rozwój technologii SPARC, Solaris i MySQL, poprawić wydajność rozwiązań Sun poprzez ich ścisłą integrację z oprogramowaniem Oracle i podwoić liczbę specjalistów odpowiedzialnych za sprzedaż i wsparcie rozwiązań SPARC/Solaris. Swoje oświadczenie Larry Ellison kończy zdaniem: „Weszlismy w to, aby wygrać. Chcemy konkurować z IBM-em w segmencie sprzętu.”

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ