Internet satelitarny szybszy i tańszy

0

Internet satelitarny StarDSL to alternatywa dla tradycyjnego, naziemnego Internetu zapewniająca szybki dostęp do sieci na terenach pozamiejskich. Także mieszkańcy miast mogą korzystać z Internetu Satelitarnego StarDSL, dzięki czemu oszczędzają czas, łatwość samodzielnego podłączenia zestawu satelitarnego, a także zachowują mobilność, w razie przeprowadzki lub wyjazdu po prostu zabierają go ze sobą.

Na terenie Polski dostęp do Internetu szerokopasmowego o prędkości powyżej 6 Mbps i wyższej nie jest powszechny. Nadal istnieją też tzw. „białe plamy“, czyli miejsca pozbawione dostępu do Internetu. Skalę problemu widać na Mapie Stacjonarnego Dostępu Szerokopasmowego do Internetu publikowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Rozwiązaniem, za którym mocno opowiada się Komisarz Europejska ds. Agendy Cyfrowej, Pani Neelie Kroes, jest upowszechnienie alternatywnych technologii łączenia z Internetem. „Satelitarny dostęp do Internetu może być jedyną szansą dla 10 milionów gospodarstw domowych o ograniczonej dostępności do Internetu, znajdujących się na obszarach wiejskich, gdzie dostarczenie sieci przewodowych jest niezwykle drogie”, stwierdziła niedawno Komisarz .

Cyfrowe równouprawnienie

Technologię Internetu satelitarnego popularyzuje w Polsce m.in. firma StarDSL. Spółka oferuje dwukierunkowy Internet przez satelitę z prędkością downloadu aż do 10 Mbps i uploadu do 4 Mbps. Oferujemy technologię, która jest niezależna od kabli, światłowodów i naziemnej infrastruktury. Rozwiązanie dostępne od zaraz, dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania. Co ważne, usługa oferowana jest już na podobnym poziomie cenowym, jak sprzedawane przez innych dostawców tradycyjne, naziemne rozwiązania. Nic już chyba nie stoi na przeszkodzie, by dostęp do szerokopasmowego Internetu miał każdy z nas, przekonuje Jan-Calle Schütt Cardoso da Silva, Dyrektor Sprzedaży StarDSL.

Niższa cena, lepsze prędkości

Taryfa Premium StarDSL przy umowie na 24 miesiące dla nowych klientów kosztuje przez pierwsze trzy miesiące 79 PLN oraz 99 PLN przez dalszy czas trwania umowy. Należy liczyć się też z jednorazową opłatą za wypożyczenie zestawu satelitarnego w wysokości 799 PLN. Użytkownik ma możliwość korzystania z downloadu o prędkości 6 Mbps i prędkości uploadu 1 Mbps. Prędkości te obowiązują do wyczerpania 4 Gigabajtów transferu danych. Po przekroczeniu tego poziomu prędkość zostaje ograniczona do prędkości modemowej (spowolniony dostęp do Internetu). Jeśli jednak użytkownik chce nadal korzystać z pełnej prędkości wystarczy wykupić dodatkowy 1 Gigabajt w cenie 59 PLN.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ