Interaktywna tablica do prezentacji i szkoleń

0

Alcatel-Lucent Interactive Whiteboard to nowe rozwiązanie łączące w sobie możliwość prowadzenia prezentacji webowych, realizacji wideokonferencji HD oraz nanoszenia elementów graficznych na prezentacje w czasie rzeczywistym.

W trakcie sesji uczestnicy mają do dyspozycji połączenia telefoniczne, chat, wideokonferencję nawet w trybie Full HD dla wielu uczestników, możliwość udostępniania i przekazywania kontroli nad aplikacjami/dokumentami, zarządzanie całą konferencją oraz dodawanie za pomocą dotyku do prezentowanego materiału różnego rodzaju obiektów graficznych. Do uczestniczenia w konferencji wystarcza komputer wyposażony w przeglądarkę internetową. Kamera internetowa jest niezbędna, jeśli prowadzący prezentację chce również widzieć uczestników. Uczestnik, który nie przebywa w miejscu wyposażonym w tablicę, może również dokonywać graficznych adnotacji, ale za pomocą interfejsu webowego na swoim komputerze. Natomiast prezenter ma możliwość przeprowadzenia całego szkolenia wyłącznie za pośrednictwem tablicy interaktywnej, bez konieczności korzystania z komputera.

Rozwiązanie jest również wyposażone w dodatkowe opcje – posiada np. możliwość rejestracji i późniejszego odtwarzania sesji szkoleniowej lub aplikację na Apple iPad, która za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” pozwala w bardzo intuicyjny sposób inicjować kontakty i zarządzać uczestnikami konferencji.

W skład rozwiązania wchodzi oprogramowanie Alcatel-Lucent 8660 MyTeamwork do obsługi i zarządzania konferencjami, zestawy wideokonferencyjne z serii LifeSize oraz tablica interaktywna, łącząca w sobie funkcje projektora cyfrowego, ekranu do wyświetlania obrazu oraz dotykowego wyświetlacza.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ