Intel wstrzymuje produkcję chipsetów do WiMAX’a

0

Intel poinformował o wstrzymaniu produkcji Rosedale 2, chipsetów wykorzystywanych zarówno w modemach WiMAX przeznaczonych do połączeń stałych, jak i mobilnych. Producent tłumaczy swoją decyzję spowolnieniem gospodarczym.

Intel zaprzestaje produkcji układów scalonych WiMax Connection 2250 i WiMax Connection 2300R. Ostatnie układy trafią do sprzedaży 30 września 2010 roku. Ta decyzja może być sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że Intel należy do firm najmocniej wspierających i promujących technologię WiMax. Producent znajduje się w trójce największych inwestorów Clearwire, operatora budującego sieci WiMAX. Niemniej firma uspokaja, że nie zamierzają porzucić prac nad rozwojem tej technologii. Intel stawia na nowsze produkty, w tym między innymi Echo Peak.

Jeszcze do niedawna Intel z dużym optymizmem mówił o przyszłości technologii WiMAX. Przedstawiciele firmy szacowali, że do końca 2010 roku z technologii tej będzie korzystać 120 milionów ludzi. A duże wdrożenia obejmą nie tylko Stany Zjednoczone, ale również Rosję, Japonię, Tajwan, Malezję i Indie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ