Intel przedstawia nowe procesory do serwerów

0

Producent zaprezentował kilka modeli procesorów do serwerów, a także do komputerów stacjonarnych. Wraz z nowymi procesorami Intel wprowadza architekturę Nehalem na rynek serwerów do podstawowych zastosowań.

Nowe chipy, których nazwa kodowa brzmiała Lynnfield, powstały w oparciu o architekturę Nehalem firmy Intel. Konstrukcja nowego chipsetu jest zapowiedzią platformy obliczeniowej, którą firma Intel wprowadzi w 2010 r.

Dzięki wykorzystaniu nowych procesorów Intel Xeon oraz chipsetów Intel 3400 i 3420, producenci mogą oferować serwery dla małych przedsiębiorstw. Serwery oparte na procesorach Xeon 3400 gwarantują większą niezawodność w porównaniu z komputerami stacjonarnymi, ponieważ na potrzeby ich systemów operacyjnych wykorzystano inne rozwiązania, np. pamięć ECC (Error Correcting Code) i technologię RAID 0/1/5/10.

Wśród wprowadzonych procesorów jest także energooszczędny model Intel Xeon L3426. Producent przekonuje, że jego stosunek wydajności energetycznej do ceny jest prawie dwukrotnie lepszy niż w przypadku starszego modelu Intel Xeon X3380.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ