Intel podejmuje wyzwanie „Internetu Rzeczy”

0

Intel Corporation przewiduje, że w 2015 r. do internetu będzie podłączonych ponad 15 miliardów urządzeń, z czego jedną trzecią będą stanowić systemy inteligentne. Tę sieć systemów inteligentnych często określa się mianem „Internetu Rzeczy” (Internet of Things, IoT).

W projektowanych dziś urządzeniach sieciowych używa się zastrzeżonych komponentów wielu różnych producentów. Często brakuje funkcji zabezpieczających i administracyjnych potrzebnych do zarządzania siecią urządzeń, które łączą się ze sobą i z chmurą, generując olbrzymie ilości danych. Takie podejście projektowe bywa czasochłonne i kosztowne dla właścicieli systemów, którzy muszą poświęcić zasoby na opracowanie i zweryfikowanie szeregu wymagań sprzętowych i programowych.

Platforma Intel Intelligent Systems Framework to zbiór receptur, które przyspieszają sprzętową i programową integrację systemów inteligentnych. Platforma uwzględnia też fragmentację współczesnego rynku, stwarzając standardowe, otwarte środowisko na użytek ekosystemu, który aktywnie buduje rozwiązania.

Czerpanie korzyści z dużych zbiorów danych

Kolejnym etapem jest wykorzystanie potencjału danych, które są przechowywane w systemach inteligentnych, często określanych mianem „Big Data”. Jest to szczególnie ważne w takich środowiskach, jak branża produkcyjna, w której gromadzi się dużo danych, ale niekoniecznie je analizuje.

Analiza tych dużych zbiorów danych przyczynia się do zwiększania efektywności, wzrostu produktywności oraz stworzenia usług generujących przychody, jednocześnie zapewniając konsumentom nowe, ekscytujące doświadczenia. W sklepie podłączonym do sieci dane meteorologiczne mogą zasygnalizować nadchodzącą burzę i zmienić treść cyfrowych znaków detalicznych w taki sposób, aby zareklamować obniżki cen artykułów związanych z pogodą, na przykład parasoli. Jeśli chodzi o samochody, dane mogą być współdzielone między pojazdami i chmurą, zapewniając kierowcom bieżące informacje o sytuacji na drodze, bezpieczeństwie i konserwacji pojazdu, a także dostęp do innych usług opartych na lokalizacji.

Platforma Intel Intelligent Systems Framework zmieni tę wizję w rzeczywistość, oferując wspólną, skalowalną metodę na przyspieszenie integracji urządzeń podłączonych do sieci, a jednocześnie gwarantując, że będą one dobrze zabezpieczone i łatwe w zarządzaniu. Ponadto platforma pozwoli właścicielom systemów przesunąć część personelu do przekształcania ogromnej ilości danych w informacje, które umożliwią podjęcie konkretnych działań.

Intel Intelligent Systems Framework

Platforma Intel Intelligent Systems Framework obejmuje kilka zweryfikowanych komponentów Intela i jego partnerów, które odpowiadają za łączność, zarządzanie i bezpieczeństwo, a także oprogramowanie oraz specjalistyczną wiedzę firm McAfee i Wind River. Platforma obsługuje procesory Intel Xeon®, procesory Intel Core TM drugiej i trzeciej generacji z technologią Intel vPro TM oraz procesory IntelAtom.

Intel współpracuje też z producentami systemów, niezależnymi producentami oprogramowania oraz integratorami systemów i tworzy usługi pośredniczące między chmurą a urządzeniem, które rozszerzają nową platformę. Cały ekosystem będzie ściśle współpracował z Open Data Center Alliance, aby zagwarantować integrację urządzeń z centrum danych i z chmurą.

Rozwiązania oparte na platformie Intel Intelligent Systems Framework i opracowane przez firmy Advantech, Dell, Kontron oraz Portwell są już dostępne, a dodatkowe produkty firm Arrow, Avnet, Axeda, Digi International i WebHouse mają zadebiutować w nadchodzących miesiącach.

Platforma Intel Intelligent Systems Framework jest dostępna bezpłatnie dla wybranych istniejących i potencjalnych klientów pod adresem www.intel.com/intelligentsystemsframework

Materiały firmy Intel

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ