IBM: wirtualizacja i nowe serwery Power7

0

IBM wprowadza nową wersję oprogramowania do zarządzania serwerami wirtualnymi. Jednocześnie firma zapowiedziała wprowadzenie serwerów nowej generacji z procesorami Power7.

Oprogramowanie IBM System Director VMControl umożliwia zarządzanie heterogenicznymi środowiskami serwerów wirtualnych. Pozwala na wykrywanie działających wirtualnych maszyn, tworzenie nowych i zarządzanie nimi. Rozwiązanie to służy także do wdrażania i zarządzania pracą IBM System z (mainframe), serwerów wykorzystujących System x (x86, BladeCenter), Power Systems (AIX, Linux) i innych platform za pomocą wspólnego interfejsu. VMControl jest częścią rodziny oprogramowania IBM Systems Director do zarządzania serwerami IBM.

Nowe serwery z procesorami Power7
Procesor POWER7 będzie oferował możliwości od dwóch do trzech razy większe niż POWER6, przy zachowaniu dotychczasowego poziomu zużycia energii. Będzie dostępny w wersjach 4-, 6- i 8-rdzeniowych.

Nowe systemy oparte na procesora Power7 będą zawierały wirtualne akcesoria PowerVM, pozwalając klientom na skonsolidowanie do tysiąca maszyn wirtualnych w ramach systemu. System nowych procesorów będzie oparty na technologii 45 nanometrów i w przyszłości będzie zarządzał aktualizacjami innych elementów technologicznych, także firmware i oprogramowaniem systemu.

IBM przedstawił też scenariusz migracji w przypadku klientów korzystających z serwerów z procesorami Power6. Aktualizacja może zostać zrealizowana w ramach prostej wymiany procesora, pamięci i sterowników systemu i zastąpienia ich nowymi komponentami Power7, przy zachowaniu istniejącego szkieletu systemu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ