IBM otworzył Centrum Innowacji w Biznesie

0

IBM otworzył dziś w Krakowie przyległe do istniejącego od czterech lat Laboratorium Oprogramowania Centrum Innowacji w Biznesie. Podstawową rolą nowego centrum ma być prezentowanie technologii IBM partnerom biznesowym, klientom, niezależnym twórcom oprogramowania, profesjonalistom IT i społeczności akademickiej.

Nowe centrum chce skupić się przede wszystkim na takich dziedzinach IT jak dynamiczna infrastruktura centrów danych, narzędzia do analizy biznesowej oraz szeroko pojęty cloud computing. Kompetencje nowo powstałego Centrum obejmują zarządzanie bezpieczeństwem, usługami i zasobami (IBM Tivoli), zarządzanie procesami biznesowymi, infrastrukturą aplikacji oraz transakcji (IBM WebSphere), narzędzia do zarządzania danymi oraz administrowania baz danych przez IBM Information Management i narzędzia integracji IBM Rational.

Centrum jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem IBM w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, łączącym rolę tradycyjnego Centrum Innowacji IBM dla partnerów biznesowych i środowisk akademickich z funkcją Executive Briefing Center, oferującą szczegółowe briefingi dla menedżerów w zakresie wykorzystania nowych technologii dla osiągnięcia ich celów biznesowych, jak również IBM Technology Exploration Center, które umożliwia klientom zapoznanie się i wypróbowanie technologii i rozwiązań IBM.

Wiedza na temat rozwiązań i technologii IBM ma być szerzona poprzez dedykowane briefingi i warsztaty, a także spotkania z ekspertami bezpośrednio zaangażowanymi w budowę tych rozwiązań. Dodatkowo klienci uzyskają możliwość udziału w e-briefingach, które składają się z profesjonalnej konferencji telefonicznej oraz wideokonferencji.

Od początku 2008 r. partnerami biznesowymi IBM zostało ponad 380 nowych polskich firm, a do partnerskiej społeczności IBM zalicza się już ponad 1 600 polskich sprzedawców, integratorów rozwiązań i niezależnych sprzedawców oprogramowania. Krakowskie Centrum dołączyło do światowej grupy 11 centrów Executive Briefing oraz 48 Centrów Innowacji IBM.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ