Huawei prezentuje firewalle nowej generacji

0

Huawei rozszerza ofertę bezpieczeństwa sieciowego o nową serię firewalli USG6000. Rozwiązania umożliwiają identyfikację i analizę ponad 6000 aplikacji, również zakodowanych, aplikacji mobilnych oraz internetowych.

Firewall posiada narzędzia inteligentnej optymalizacji polityki bezpieczeństwa usprawniające zarządzanie ochroną systemu. Nowa seria USG6000 NGFW oferuje wielordzeniową platformę, która potrafi równolegle wykonywać wszystkie funkcjonalności UTM (AV,IPS,URL filtering, AS) na swoim wielowątkowym systemie.

Rozwiązania USG6000 mogą być stosowane do ochrony sieci w centrum danych, jak również ochrony granic sieci w siedzibie przedsiębiorstwa lub oddziałach. Nowe modele gwarantują ochronę NGFW dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Produkty z serii USG6000 zapewniają wydajność w zakresie od 1 Gbps do 40 Gbps z włączoną identyfikacją i analizą aplikacji. Nawet po włączeniu wszystkich funkcji zapobiegania zagrożeniom, USG6000 jest zdolny do dostarczania do 20 Gbps wydajności.

W oparciu o mechanizm reputacji „V-ISA” (Wirtualizacja/IP/sesja/aplikacja) Huawei USG6000 NGFW jest w stanie zapobiec bieżącym zagrożeniom DDoS. Oprócz wirtualizacji funkcji AntiDDoS, może również wykryć sieci botnet poprzez identyfikację adresów IP, powstrzymać ataki poprzez analizę sesji i bronić się przed atakami poprzez analizę warstwy aplikacyjnej. USG6000 NGFW może w sumie rozpoznać i chronić przed ponad 100 rodzajami ataków DDoS na podstawie mechanizmu „V-ISA”.

Nowa seria USG6000 NGFW jest elementem strategii Agile Networking („sieci inteligentnych”) firmy Huawei. Składa się ona z 13 modeli stanowiących szeroką gamę produktów dostosowanych zarówno do mniej wymagających oddziałów przedsiębiorstw jak i centrali firm. Pierwszy z nowych produktów Huawei USG6000 jest już dostępny w Polsce, pełna gama urządzeń NGFW będzie zaprezentowana do końca 2014 roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ