HP zwiększa mobilność w przedsiębiorstwach

0

Dział HP Enterprise Services poinformował o udostępnieniu nowego rozwiązania do zarządzania dowolnymi urządzeniami mobilnymi opartego na chmurze obliczeniowej.

Usługa HP Enterprise Cloud Services – Mobility jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie dotyczące możliwości włączenia do sieci korporacyjnych dowolnych urządzeń mobilnych znajdujących się w posiadaniu końcowych użytkowników. Jest to usługa realizowana w ramach koncepcji BYOD (Bring Your Own Device) i stanowi część oferty usług HP Converged Cloud.

Nowe rozwiązanie gwarantuje szybkie i elastyczne wdrożenie narzędzi i usług zapewniających bezpieczny dostęp do korporacyjnych aplikacji (np. systemy poczty elektronicznej, aplikacje wspierające sprzedaż), danych i przestrzeni dyskowej poprzez różne platformy mobilne i dowolne urządzenia dostępowe takie jak tablety i smartfony. Działy IT otrzymują narzędzia umożliwiające zarządzanie urządzeniami zgodnie z przyjętymi w organizacji regułami bezpieczeństwa oraz kontrolę dostępu gwarantującą ochronę cennych zasobów, aplikacji i danych przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie pozwala użytkownikom na pobieranie zatwierdzonych w ramach przyjętej polityki aplikacji za pośrednictwem bezpiecznej platformy dostępu, przesyłanie plików i ich udostępnianie innym użytkownikom jak również synchronizowanie plików między zasobami chmury HP, a dowolnym urządzeniem mobilnym. Niezwykle ważnym elementem usługi jest polityka bezpieczeństwa m.in zdalna, dezaktywacja i usuwanie danych z urządzenia na wypadek kradzieży czy zagubienia, szyfrowanie danych zarówno w trakcie przesyłania, jak i przechowywania na urządzeniach docelowych czy w chmurze obliczeniowej.

HP Enterprise Cloud Services – Mobility daje możliwość modyfikacji wielkości zasobów pamięci znajdujących się w chmurze HP, poprzez ich zwiększanie lub zmniejszanie oraz instalację lokalnych zasobów pamięci w sytuacji gdy wymagają tego przepisy prawa czy polityka bezpieczeństwa przyjęta przez firmę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ