HP SkyRoom – tanie wideokonferencje

0

HP SkyRoom to oprogramowanie, które umożliwia stworzenie taniego rozwiązania do prowadzenia wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości.

Oprogramowanie HP SkyRoom oparte jest na technologii do przesyłania obrazów i sygnału wideo, której elementy tej technologii zostały wykorzystane podczas misji NASA na Marsa do przesłania na Ziemię zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

HP SkyRoom umożliwia współpracę na żywo maksymalnie czterech osób za pośrednictwem standardowej sieci firmowej. Oprogramowanie pozwala użytkownikom współużytkować aplikacje obsługiwane na ich komputerze lub stacji roboczej, w tym aplikacje do obsługi dokumentów, strumieniowej transmisji wideo i interaktywnych treści 3D. Mechanizm HP SkyRoom do obsługi obrazów zapewnia użytkownikom zdalnym dostęp do widoku pulpitu osoby prezentującej informacje oraz do jego aplikacji tak, jakby sami korzystali z lokalnej maszyny.

HP SkyRoom pozwala wszystkim uczestnikom widzieć ekran osoby prezentującej dane. Mechanizm ten obsługuje wiele wątków, wykorzystując zalety aktualnie stosowanych konfiguracji z wieloma procesorami oraz technologii przetwarzania wielordzeniowego.

HP SkyRoom uaktualnia jedynie zmiany w wyglądzie ekranu — a nie cały widok — a następnie kompresuje i szyfruje informacje, które przesyłane są do uczestników sesji. Przesłane informacje są odszyfrowywane, dekompresowane i uaktualniane. W ten sposób udało się ograniczyć opóźnienia i wymagania dotyczące przepustowości. Minimalne wymagania sieciowe to dostęp do sieci szerokopasmowej o przepustowości co najmniej 400 Kbit/s.

Oprogramowanie HP SkyRoom będzie dołączane do wybranych stacjonarnych i mobilnych stacji roboczych HP oraz w formie wersji testowej do wielu komputerów i notebooków biznesowych HP, które wkrótce pojawią się na rynku. Pozostali użytkownicy mogą kupić oprogramowanie HP SkyRoom w cenie109 euro.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ