HP kupuje 3Com za 2,7 mld USD

0

Firmy HP i 3Com podpisały finalną umowę, na mocy której HP kupi wszystkie zasoby firmy 3Com za 2,7 mld USD (daje to 7,90 USD za jedną akcję 3Com). Zgodę na transakcję wyraziły już zarządy obu firm, operacja ta ma zakończyć się do połowy 2010 r. Obie strony nie ukrywają, że transakcja ma na celu stawienie czoła pozycji rynkowej firmy Cisco.

HP liczy na to, że oferta firmy 3Com uzupełni brakujące ogniwo w sieciowej ofercie HP ProCurve, potrzebne do realizowania zapowiedzianej niedawno strategii budowy centrów danych następnej generacji – Converged Infrastructure, opartych na konwergencji serwerów, pamięci masowych, infrastruktury sieciowej, zarządzania i usług.

HP liczy także na znaczną poprawę swoich wyników na sieciowym rynku w Chinach. Ma w tym pomóc posiadana przez 3Com marka H3C (odkupiona trzy lata temu od chińskiej firmy Huawei Technologies za 882 mln USD). HP tym samym wejdzie w posiadanie dużego zespołu badawczego w Chinach, odpowiedzialnego za rozwój systemów oferowanych pod marką H3C.

Do oferty HP trafią także należące do 3Com systemy bezpieczeństwa sieci sprzedawane pod marką TippingPoint, kupioną przez 3Com w 2005 r. za 442 mln USD.

Firma 3Com została założona 30 lat temu przez Roberta Metcalfe’a (współtwórcę standardu Ethernet i autora prawa Metcalfe’a), Howarda Charney’a, Bruce’a Bordena i Grega Shawa. Nazwa 3Com pochodzi od trzech słów, na których założyciele firmy chcieli się skupić: Computers, Communication, Compatibility. W roku fiskalnym 2008 (zakończonym 30 maja 2008 r.) 3Com uzyskał obrót na poziomie 1,3 mld USD. Firma zatrudnia ponad 6 tys. pracowników w 40 krajach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ