HP i Microsoft zacieśniają współpracę

0

Firmy HP i Microsoft poinformowały o trzyletnim porozumieniu dotyczącym zainwestowania 250 milionów dolarów z zamiarem uproszczenia środowisk technologicznych poprzez wprowadzenie rozwiązań cloud computing. Prawdopodobnie jest to reakcja na alians pomiędzy Cisco, EMC i VMware.

Nowe rozwiązania mają być zbudowane w modelu Infrastructure-to-Application (kompleksowa integracja środowiska) i przyspieszać wdrażanie aplikacji dzięki wykorzystaniu chmur obliczeniowych. W ramach współpracy powstanie zintegrowany pakiet technologii obejmujących infrastrukturę i aplikacje. Ma to na celu usprawnienie planowania i implementacji środowisk oraz zarządzania nimi. Porozumienie przewiduje opracowanie technologii zarządzania danymi, prekonfigurowanych aplikacji, rozwiązań wirtualizacyjnych oraz zintegrowanych narzędzi do zarządzania.

Efektem współpracy ma być, m.in. większa wydajność i niezawodność oprogramowania Microsoft Exchange Server i Microsoft SQL Server. Firmy planują osiągnąć to poprzez zaoferowanie zintegrowanych rozwiązań składających się z serwerów, pamięci masowych, rozwiązań sieciowych i aplikacji. Nastąpi także integracja oprogramowania HP Insight, HP Business Technology Optimization i Microsoft System Center z rozwiązaniem Microsoft Hyper-V Server. Ma to na celu automatyzację wdrażania aplikacji i monitorowanie całego środowiska.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ