HP będzie sprzedawać Solarisa

0

Hewlett-Packard i Sun Microsystems poinformowały o zawarciu umowy partnerskiej, która upoważnia HP do dystrybuowania systemu operacyjnego Sun Solaris 10 instalowanego na serwerach HP ProLiant i serwerach blade oraz oferowania pomocy technicznej dla tego produktu.

Sun będzie pełnić rolę strategicznego partnera w dystrybucji systemów operacyjnych do serwerów HP ProLiant, natomiast system operacyjny Solaris zostanie włączony do grupy najważniejszych środowisk operacyjnych platformy HP ProLiant. Umowa stawia przed obiema firmami zadanie wzmocnienia popytu na systemy Solaris i OpenSolaris dla serwerów HP ProLiant oraz serwerów blade na nowych rynkach.

Firmy będą współpracowały nad zintegrowaniem systemu Solaris 10 i oprogramowania HP Insight na serwerach HP ProLiant, co ułatwi obsługę oraz da większe możliwości zarządzania.

Rozwiązanie składające się z serwerów HP ProLiant i systemu operacyjnego Solaris zostało już wdrożone przez wielu klientów. Klienci korzystający z produktów HP ProLiant, którzy chcą na serwerach x86 instalować system operacyjny Solaris, otrzymają gotowe rozwiązanie, co ułatwi proces zakupu i obniży koszty.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ