Hitachi otwiera zielone centrum danych

0

Hitachi Data Systems poinformowało o otwarciu nowego data center w Yokohamie o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. To jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków tego typu na świecie.

Współczynnik efektywności energetycznej PUE (Power Usage Effectivness) centrum wynosi 1,6. PUE jest to stosunek energii dostarczanej do energii faktycznie zużywanej przez urządzenia IT. Centrum danych ma cechować najwyższy poziom niezawodności, dostępności a także bezpieczeństwa danych.

Wysoki poziom zużycia energii ma istotny wpływ na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw. Większość firm nie chce dłużej aprobować takiego stanu i apeluje do producentów IT o nowe bardziej energooszczędne i bezpieczniejsze rozwiązania. Ci ostatni starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom biznesu, a jedną z metod jest koncepcja tzw. zielonych centrów danych. Ich wdrożenie ma przyczynić się do optymalizacji efektywności operacji oraz obniżenia wydatków operacyjnych.

Ośrodek w Yokohamie to jeden z przykładów centrum realizowanego w oparciu o nowe koncepcje. Centrum danych ma posiada certyfikat Tier IV – najwyższy standard niezawodności i dostępności (dostępność na poziomie 99,995 %), jaki może osiągnąć centrum danych. Użytkownicy zyskują dostęp do szerokiej gamy funkcji, umożliwiających elastyczne zarządzanie, w tym. m. in. pamięciami masowymi. Centrum wykorzystuje najnowsze technologie opracowane przez Hitachi: Storage Virtualization oraz Hitachi Dynamic Provisioning.

Data center Hitachi pozwala organizacjom ograniczyć liczbę wykorzystywanych urządzeń pamięci masowych , a także zmniejszyć zużycie prądu oraz powierzchni zajmowanej przez sprzęt. Nowe centrum jest kolejnym krokiem Hitachi w kierunku rozwoju systemów green IT. Ekologiczne programy tej firmy zakładają, że począwszy od 2007 do 2012 roku centra danych obniżą zużycie energii o 50 %. Zyska na tym także środowisko, bowiem emisja dwutlenku węgla do atmosfery zmniejszy się o 330 tys. ton.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ